Bramka na trzy punkty

0

Beniaminek IV ligi Pomorze Sparta Sycewice wykorzystał atut swojego boiska i pokonał 1:0 drużynę Wikęd Luzino.

Mecz beniaminka z bardziej doświadczonym zespołem zapowiadał się na interesujące widowisko. Obie drużyny w ostatniej kolejce doznały porażek. Luzino przegrało u siebie 1:2 z Jantarem Ustka, a Sparta Sycewice na wyjeździe w Pelplinie uległa Wierzycy 0:1. Spodziewano się otwartej, ofensywnej gry z obu stron. Od pierwszych minut było widać, że będzie to mecz walki. Największa radość zapanowała w drużynie gospodarzy w 39 minucie, kiedy to Łukasz Skierka, będąc najbliżej bramki gości otrzymał dośrodkowanie z lewej strony i trafił do siatki. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze z Luzina stworzyli sobie okazję do zdobycie gola, ale w zamieszaniu piłka została wybita spod bramki.

W drugiej połowie gra toczyła się najczęściej w środkowej strefie boiska, długo brakowało sytuacji podbramkowych z obu stron. W 85 minucie ładną akcję lewą stroną zapoczątkował Damian Kopciński, ale strzał zawodnika Sparty poszybował nad bramką. Drużyna z Luzina usilnie walczyła o wyrównanie. Na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego poprzeczka uratowała drużynę Sparty przed utratą gola. Jedyna w tym spotkaniu strzelona przez gospodarzy bramka dała beniaminkowi tak bardzo ważne trzy punkty. Po meczu trener Marcin Rusakiewicz miał powody do satysfakcji. Podkreślił, że takie mecze wygrywa się chęcią zwycięstwa, poświęceniem i walką. Zespół z Luzina zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko. Walczył, a Sparta odpowiedziała na tę postawę przeciwnika tym samym. Uśmiechnęło się też do miejscowych szczęście.

W dotychczas rozegranych pięciu spotkaniach Sparta jest zespołem, który ma najmniej, ze wszystkich 21 drużyn, zdobytych i straconych bramek – jej dorobek to 4 strzelone i 3 stracone. Na tę chwilę o wzmocnienie na pozycji napastnika drużyna nie ma co liczyć. Marcin Rusakiewicz przypomina, że drużyna wzmocniła się pięcioma zawodnikami. Grali na różnych poziomach, ale są bardzo ambitni. Jeszce trochę czasu upłynie i będą dla zespołu dużym wzmocnieniem.

Do tej pory Sparta odniosła dwa zwycięstwa, jeden mecz zremisowała i doznała jednej porażki. Aktualnie zajmuje 12 pozycję w tabeli. Po kolejne ligowe punkty spartanie udadzą się 19 września do Czerska, gdzie ich przeciwnikiem będzie zespół Borowiak. (opr. rkh)