Markos gromi Bryzę

0

W siódmej kolejce rozgrywek wojewódzkiej ligi kadetów koszykarze U-15 Energa Markos-Infocity pokonali rówieśników, drużynę SNR RPK Bryza Pruszcz Gdański 110:30.

Goście z Pruszcza Gdańskiego przyjechali do Słupska w ośmioosobowym składzie, czyli z trzema rezerwowymi. Taka sytuacja już wskazywała, że faworytem spotkania będą gospodarze. Podopieczni Przemysława Słapika i Roberta Kozłowicza mecz rozpoczęli od szybkich ataków i szczelnej obrony. Słupszczanie Jakub Powroźnik i Filip Kubiś jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. Koszykarze Bryzy pierwsze punkty byli w stanie zdobyć dopiero po pięciu minutach gry. Rozpędzona drużyna gospodarzy pierwszą kwartę wygrała różnicą 19 oczek (24:5). W drugiej kwarcie Markos nie zwalniał tempa gry, a wszystkie błędy gości wykorzystywał i zamieniał na kolejne punkty. Po dwudziestu minutach gospodarze zdecydowanie prowadzili 57:16 z zespołem trenera Krystiana Muchy. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Słupszczanie w dalszym ciągu realizowali założenia, które nakreślił trener Przemysław Słapik. W dwóch ostatnich kwartach drużyna Bryzy Pruszcz Gdański nie była w stanie przekroczyć siedmiu oczek. Mówiąc wprost był to mecz do jednego kosza wygrany przez Energę Markos-Infocity 110:30.

To jednostronne widowisko koszykarskie podsumował trener słupszczan Przemysław Słapik.

Przed tym spotkaniem założyliśmy z zespołem, że musimy zagrać bardzo dobrze w obronie – zdradza Przemysław Słapik. – Założenia treningowe zrealizowaliśmy i to się udało. W pierwszej kwarcie straciliśmy tylko 9 punktów, a w całym spotkaniu 30. To świadczy o bardzo dobrej obronie. Z trenerem Kozłowiczem pracujemy z ta młodzieżą kilka razy w tygodniu i staramy się, żeby oni podwyższali swoje umiejętności koszykarskie. To właśnie czynią w takich spotkaniach, w takich meczach. Bardzo dobrze zagraliśmy w ataku, o czym świadczy zdobycie ponad stu punktów.

Z grającej jedenastki zawodników Energi Markos-Infocity, tylko jeden nie zdobył punktów. Największy wkład punktowy w zwycięstwo mieli Filip Kubiś i Michał Kozioł, którzy zdobyli po 25 punktów, 18 dopisał Nikodem Oleksy, 14 zdobył Oliwier Grad, 11 Nikodem Huk, a 10 Jakub Powroźnik. Dla drużyny Bryzy Pruszcz Gdański 13 oczek zanotował Dawid Śpiewakowski, a 8 Filip Kosmol. (opr. rkh)