K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Motocykliści strzelali

0

Na strzelnicy sportowej Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” odbyły się VII Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar „Moto Team Słupsk 2021”.

Motocyklistki, motocykliści, fani ciężkich chopperów tym razem nie mieli do pokonania określonej trasy, lecz mogli sprawdzić czy pojemność silnika ma przełożenie na celność oka i pewność ręki. Było to możliwe podczas VII zawodów strzeleckich o Puchar Moto Team Słupsk 2021, które jednocześnie kończyły sezon motocyklowy w regionie słupskim. W zawodach udział wzięło 13 drużyn i ponad 80 motocyklistów. Zawody przeprowadzono w konkurencji karabin sportowy pozycja leżąc oraz stojąc. Rywalizowano indywidualnie wśród pań i mężczyzn oraz drużynowo. Każdy zawodnik miał do oddania po osiem strzałów.

W konkurencji indywidualnej, gdzie liczyło się strzelanie z pozycji leżącej i stojącej dwóch zawodników uzyskało tę samą liczbę punktów – po 128. Byli to Lucjan Lis, reprezentujący drużynę Moto AA oraz Przemysław Trendel zawodnik drużyny Zajebójcy. O pierwszym miejscu i tytule mistrzowskim decydowała większa liczba strzelonych dziesiątek i dziewiątek. W tej rywalizacji lepszym okazał się Lucjan Lis. Miejsce trzecie na podium zajął Andrzej Nowak, reprezentujący drużynę Zajebojcy, który wystrzelał o jeden punkt mniej od pierwszej dwójki. O tym, że strzelecka rywalizacja wśród motocyklistów była bardzo wyrównana świadczyć może wynik dziesiątego zawodnika, który miał tylko o osiem punktów mniej od wyniku zwycięskiej dwójki. Wśród motocyklistów wynik trzycyfrowy uzyskało 38, a tym 38. był Marcin Dogers z drużyny Lucky 9 Riders, strzelił łącznie w tych dwóch pozycjach 100 punktów.

Wśród motocyklistek do rywalizacji przystąpiło 13 uczestniczek. Najcelniej strzelała Patrycja Supieta z drużyny Plecaki MTS, która uzyskała 125 punktów. Miejsce drugie z wynikiem 121 punktów zajęła Karolina Nowak, reprezentująca drużynę Zajebójcy, 116 punktów uzyskała Antonina Gołaszewska, co dało jej miejsce trzecie. Granicę 100 punktów przekroczyły jeszcze: na miejscu czwartym Martyna Uchaniuk – 114 punktów oraz Renata Pańtak – 103 punkty.

Klasyfikację drużynową wygrała drużyna Moto AA, miejsce drugie wywalczył Pirates Bytów, a trzecie BMW Adventure. Najlepsi strzelcy wśród motocyklistów otrzymali nagrody i dyplomy.

Za rok organizatorzy mają w planach kolejne mistrzostwa i liczą na to, że nie przeszkodzą im nawroty pandemii.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.