K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Poprawa bezpieczeństwa

0

Radny Rady Miejskiej w Słupsku Bogusław Dobkowski złożył zapytanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Zaborowskiej i Dmowskiego.

Skrzyżowanie ulic Zaborowskiej i Dmowskiego należy do najniebezpieczniejszych w Słupsku. Prosta i szeroka droga powoduje, że wielu kierowców nie przestrzega ograniczenia prędkości. Blisko skrzyżowań znajduje się przedszkole, w związku z tym radny miejski Bogusław Dobkowski złożył zapytanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa na znajdujących się tu przejściach dla pieszych.

Na tym skrzyżowaniu, a mieszkałem tu dwadzieścia kilka lat, zdarzyło się kilka wypadków, na szczęście żaden śmiertelny, które kończyły się w szpitalu. W tej chwili nie dziwię się, że jedna pani do mnie napisała, bo ruch tutaj jest duży. I taki znak jak tutaj, D-6 – jest obwódka odblaskowa, ale gdyby jeszcze była informacja: Uwaga, dzieci!, to o to m.in. chodzi – mówi radny Bogusław Dobkowski. – Poza tym przed takim przejściem można by ustawić znak: Uwaga, kierowco, zwolnij! Dzieci na drodze. Myślę, że dużo by to pomogło. Nie dość, że dzieci idą tu do przedszkola, jest dość duże osiedle, to i dzieci idą do szkoły podstawowej, sportowej, która niedawno powstała przy Zaborowskiej, do liceum, a także do szkoły nr 10. Tak więc ruch jest duży.

Jak przekonuje radny, dobrym rozwiązaniem byłoby zamontowanie progów zwalniających i dodatkowego oświetlenia. Jednak w samym zapytaniu sugeruje tylko najtańsze rozwiązanie problemu. Takim byłoby zamontowanie fluorescencyjnych znaków „Kierowco zwolnij. Droga dzieci do przedszkola”. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.