Srebro dla Łukasza Bielawy!

0

Łukasz Bielawa, zawodnik TS Judo Gryf Słupsk, został wicemistrzem Polski młodzików w kategorii 60 kg! Mistrzostwa odbyły się w dniach 27-28 listopada w Pile i wystartowało w nich około 600 zawodników z całego kraju.

Najliczniej obsadzoną kategorią była waga do 60 kg, w której rywalizowało 74 sportowców. Łukasz Bielawa stoczył sześć walk, wygrywając pięć. W pojedynku finałowym został pokonany przez zawodnika klubu Lemur Warszawa Bartosza Płoskiego i ostatecznie musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Jak podkreśla Lidiusz Kazior, prezes TS Judo Gryf Słupsk, Łukasz walczył bardzo efektownie i skutecznie. Cztery walki wygrał przed czasem, co pokazuje, że to bardzo dobry technicznie i taktycznie judoka. Gratulacje podczas mistrzostw Polski złożył młodemu zawodnikowi ze Słupska nowy trener kadry narodowej seniorów Rashad Hasanov. Łukasz Bielawa trenuje judo w słupskim klubie od 8 lat. Aktualnie jest uczniem 1 klasy Zespołu Szkół „Elektryk” w Słupsku.

Pozostali judocy ze Słupska walczyli bardzo odważnie i ambitnie. Mimo że nie udało im się zająć pozycji medalowych, zdobywali często miejsca punktowane. 9 miejsce zajął Jakub Martyna (50 kg), na 12. pozycji sklasyfikowano Weronikę Urbaniak (63 kg), a 12. miejsce wywalczyła w kategorii do 57 kg Natalia Miszkurka (Orzeł Kończewo). Na walkach eliminacyjnych zakończyły swój start Oliwia Szycko (63 kg) oraz Zuzanna Martyna (52 kg). (jwb, źródło i foto: TS Judo Gryf Słupsk)