K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wyniki budżetu obywatelskiego

0

Dziś w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej odbyło się ogłoszenie wyników w głosowaniu na zadania w Słupskim Budżecie Obywatelskim 2022. Słupszczanie mogli oddawać swoje głosy na ponad 30 projektów.

Na zadania w przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego oddało głosy 8.538 mieszkańców, co jest lepszym wynikiem w porównaniu do zeszłorocznego głosowania, gdzie były to tylko 5.984 osoby. Słupszczanie mogli głosować na 35 projektów wybranych spośród 42 zgłoszonych. Ostatecznie zwyciężyło 15 z nich. Najwięcej, bo ponad 4 tysiące głosów oddano na „Kąpielisko, plażowisko i spacerowisko w Parku im. Józefa Trendla”. Ma tam powstać miejsce rekreacyjne, służące organizacji imprez integracyjnych dla mieszkańców. Obecnie teren jest zaniedbany i brakuje infrastruktury umożliwiającej aktywny wypoczynek.
– Jest taka grupa inicjatywna i my tam chodzimy – mówi Jadwiga Bekier, pomysłodawca projektu. – Chodzę tam z grupą nordic walking. Latem chodzimy. Osobiście byłam tam kilkanaście razy i widziałam tę potrzebę. Tam ludzie przychodzili kąpać się, a my tam chodzimy, bo tam jest takie fajne miejsce na ognisko. Kiedy kończymy rajd nordic walking, to tam się zatrzymujemy. Wiosną robimy tam topienie marzanny. Takie symboliczne, bo wiemy, że wrzucania do rzeki czy wody jakichkolwiek kukieł nie należy robić. Dlatego przyszło nam do głowy, żeby tam coś lepszego zrobić. Nie takie zwykłe, jak tam jest, ale lepiej zagospodarować. Bardzo dziękuję słupszczanom, że poparli ten projekt. Bardzo jestem szczęśliwa.
Innym wysoko ocenionym projektem przez słupszczan była projekt „Bezpieczne przejście dla uczniów przy ulicy Deotymy”. Przy tej ulicy, przy szkole zostanie zbudowana sygnalizacja świetlna wzbudzana detekcją pieszych.
– To wynika z naszych wieloletnich obserwacji – mówi Nikolas Żurawski, pomysłodawca projektu. Niestety kierowcy nie przestrzegają na tym odcinku ograniczenia prędkości. Na tym przejściu dochodziło do wielu niebezpiecznych sytuacji. Potwierdzają to w rozmowach uczniowie i wieloletni nauczyciele tej szkoły. Pojawiła się inicjatywa, aby zbudować sygnalizację świetlną na tym przejściu i piktogramy na jezdni, które będą przypominały kierowcom o tym, to jest miejsce przy szkole. Tu są uczniowie, tu jest przejście dla pieszych, więc powinno się zwolnić oraz zwiększyć swoją uwagę i ostrożność.
Pełną listę zwycięskich projektów – infrastrukturalnych i społecznych – zamieszczamy na naszej stronie internetowej w zakładce Varia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.