K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Andrzejki w SP 1

0

Dziś w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Lutosławskiego odbyła się tradycyjna zabawa andrzejkowa połączona z wieloma atrakcjami. Radosna atmosfera sprzyjała integracji uczniów z klas 1-3, którzy wraz z wychowawcami zgłębiali tajniki magii i wróżb, aby dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości.

Dzisiejszą zabawę andrzejkową w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku zorganizowały dwie nauczycielki świetlicy szkolnej: Aleksandra Chylewska i Katarzyna Dec. Przebrały się one za dobre wróżki, które przeprowadziły dzieci przez świat magii i czarów. Na czas zabawy świetlica przemieniła się w salę wróżb, a uczniowie poznali kilka andrzejkowych zwyczajów.
Co prawda nie było dziś lania wosku przez dziurkę od klucza do miski z wodą, ale za to dużą radość sprawiło dzieciom ustawianie od ściany do drzwi lewego buta, jeden za drugim. But, który pierwszy dotarł do progu drzwi miał przepowiedzieć rychłe wzięcie ślubu. Zabawa w przepowiednie bardzo spodobała się dzieciom
Można poznać, jakie imię będzie miał twój mąż – tłumaczy Marharyta
Można poznać, jakiego będziesz miała męża, jaką żonę i można sobie wróżyć – dodaje Maja.
Najsmaczniejszą przepowiednią dla wszystkich były pączki nadziewane wróżbą, dotyczącą wykonywanego w przyszłości zawodu. Wśród wylosowanych stanowisk pracy były m.in. lekarz, pielęgniarz, sędzia, strażak i komandos. Lena ma zostać kucharzem, Milena sędzią, a Ju;ia policjantem. Blanka będzie kierownikiem, ale na razie nie wie jaka to praca. Łukasz wylosował dla siebie zawód listonosza, ale ta profesja nie za bardzo mu pasuje. Wolałby być wojskowym. Marharycie natomiast przypadł zawód nauczycielki. Dziewczynka przyznaje, że bardzo lubi maluszki i chciałaby uczyć w klasach jeden-trzy. Zadowolona była również Maja, której wywróżono zawód tresera psów. Bardzo lubi pieski i kotki, ale bardziej psy.
Duże emocje towarzyszyły też dzieciom przy przekłuwaniu serca w poszukiwaniu imienia przyszłej żony lub męża. Wśród wielu wróżebnych zabaw znalazło się też koło fortuny, które miało przepowiedzieć, czym losujący będzie się przemieszczał w przyszłości. Były też zadania w postaci gier słownych oraz kolorowanek ściśle związanych z andrzejkową tematyką. Dzieci uczestniczyły też w quizie oraz teście wiedzy dotyczących andrzejek. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.