K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowy sprzęt

0

Na odział ginekologiczno-położniczy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku trafił nowoczesny sprzęt do badań USG. Nie jest to jedyne urządzenie, jakie ostatnio nabyte zostało przez placówkę. Środki na zakupy pochodzą z dotacji marszałka województwa pomorskiego.

Słupski szpital wzbogacił się o nowoczesny sprzęt do badań USG. To już kolejne urządzenie zakupione w ostatnim czasie z dotacji marszałka województwa pomorskiego. Wcześniej na odział trafiły cztery aparaty do monitorowania akcji serca płodu.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku otrzymał z budżetu województwa pomorskiego ponad 6,5 miliona złotych. Są to pieniądze przekazane przez marszałka województwa pomorskiego w formie dotacji na zakup niezbędnego sprzętu dla naszego szpitala, pozwalającego usprawnić wiele procedur i ułatwić leczenie, a także wprowadzić innowacyjne leczenie – mówi Monika Zacharzewska z WSS w Słupsku. – Najwięcej sprzętu, który został sfinansowany w ramach tej dotacji, trafiło na oddział ginekologiczno-położniczy. Jest to sprzęt używany w normalnym procesie leczenia i procesie opieki nad pacjentkami. To są cztery aparaty KTG, którymi mierzy się tętno płodu i które są także wykorzystywane w trakcie akcji porodowej, specjalne aparaty USG z funkcją 4D. I w takiej skali jeszcze ich nie mieliśmy na oddziale. Oczywiście był aparat USG, tyle że nieco starszy. Miał trochę mniej funkcji, był bardziej zużyty. Ten natomiast jest bardzo nowoczesny i daje lekarzom zupełnie nowe możliwości diagnostyczne.

Oprócz tego szpital otrzymał aparat EMG, wykorzystywany do operacji neurologicznych. Już wkrótce w ramach tej dotacji do szpitala ma trafić sprzęt dla zakładu patomorfologii. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.