Remis jak porażka

0

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Słupskiej Klasy Okręgowej KS Gryf /SMS Słupsk zremisował 3:3 na własnym terenie z Myśliwcem Tuchomie. Ten remis nie cieszył gospodarzy, bo był jak porażka.

Mecz pomiędzy KS Gryf/ SMS Słupsk (czerwone stroje), a Myśliwcem Tuchomie już od pierwszego gwizdka sędziego głównego Mirosława Cyrsona zapowiadał spore emocje. Pierwszą dobrą akcję na zdobycie gola mieli w dziesiątej minucie goście. Mateusz Demko zagrał w pole karne, ale we właściwym miejscu znalazł się obrońca Gryfa, który wybił piłkę na róg. W 22 minucie ładne podanie otrzymał Paweł Panek, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza gości i strzelił do pustej bramki. Radość słupszczan nie trwała długo. W 33 minucie po rzucie wolnym, który wykonywał Bohdan Mykhailovskiy, piłka trafiła w pole bramkowe Gryfa, tam najwyżej wyskoczył Szymon Żmuda Trzebiatowski i głową pokonał golkipera SMS-u Kornela Kaniowskiego. Tym samym goście doprowadzili do wyrównania na 1:1. Do końca pierwszej połowy oba zespoły nadal prowadziły żywą i zaciętą grę, ale wynik pozostał bez zmian. Tuż po przerwie po strzale Jakuba Kalinowskiego w 48 minucie słupszczanie wyszli na prowadzenie 2:1, ale po dwóch minutach Dawid Kiełpiński strzałem głową doprowadził do wyrównania na 2:2. Osiem minut później w 58 minucie po ładnej akcji Jakub Kalinowski dał prowadzenie 3:2 drużynie KS Gryf/SMS Słupsk. W 68 minucie drugą żółtą kartką – w konsekwencji czerwoną – ukarany został Cezary Jenta i opuścił boisko. Od tego momentu gospodarze rozpoczęli grę z przewagą jednego zawodnika, co dawało możliwość zdobycia kolejnych bramek. Jednak strata zawodnika nie podłamała zespołu gości. W osłabieniu potrafili zdobyć bramkę wyrównującą na 3:3, a jej strzelcem był Dawid Kiełpiński. Goście uskrzydleni remisem mieli okazję, ponownie po strzale Kiełpińskiego, na zdobycie zwycięskiego gola, ale doskonała interwencja Kornela Kaniewskiego uratowała gospodarzy przed porażką. Gra słupszczan mogła się podobać, ale wynik jest jak porażka zważywszy, że gra się z przewagą jednego zawodnika. W podsumowaniu meczu zwrócił na to uwagę też trener Tadeusz Żakieta. Pomimo trzykrotnego prowadzenia i gry w końcówce z przewagą jednego zawodnika, zespół stracił dwa punkty.

Po rundzie jesiennej drużyna KS Gryf /SMS Słupsk z dorobkiem 31 punktów kończy rozgrywki na piątym miejscu. Natomiast rywal z ostatniej kolejki słupszczan Myśliwiec Tuchomie zdobył 21 punktów, co dało mu 12 miejsce po rundzie jesiennej. Mistrzem jesieni Słupskiej Klasy Okręgowej została drużyna MKS Debrzno, która zgromadziła 41 punktów. (opr. rkh)