K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konarskiego otwarta

0

Dziś, 1 grudnia, ulica Stanisława Konarskiego znajdująca się na słupskim osiedlu Zatorze została ponownie otwarta dla ruchu samochodowego. Przebudowa trwała ponad trzy miesiące, a ulica zmieniła się nie do poznania. Nowością jest m.in. szeroka ścieżka rowerowa.


Gruntowna przebudowa ponadpółkilometrowej ulicy Stanisława Konarskiego rozpoczęła się w sierpniu. W ciągu minionych trzech miesięcy ulica mocno się zmieniła. Kierowcy mogą już korzystać z gładkiej i równej powierzchni asfaltowej, a piesi mają do dyspozycji chodnik z kostki brukowej. Powstały też miejsca parkingowe oraz zjazdy.
Rowerzystów zapewne ucieszy zbudowana po stronie południowej szeroka ścieżka rowerowa, którą można przejechać od ulicy Leszczyńskiego w stronę ulicy Rejtana aż do ringu. Jednak należy zwrócić uwagę, że na odcinku przy prokuraturze rozszerza się ona, zabierając pieszym spory fragment i tak wąskiego chodnika. Z uwagi na niewystarczającą ilość miejsca wybrano rozwiązanie kompromisowe. W przyszłości planuje się kontynuację ścieżki wzdłuż planowanej do przebudowy ulicy Leszczyńskiego. Na Konarskiego trwają ostatnie prace kosmetyczne.
– Ulica zyskała zupełnie nową jezdnie bitumiczną – informuje Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – Przebudowane zostały chodniki po obu stronach. Po stronie południowej poprowadziliśmy zupełnie nową ścieżkę rowerową, która połączyła się z systemem dróg rowerowych przy ringu. Wykonaliśmy także wszystkie niezbędne regulacje instalacji podziemnych, a oświetlenie tej ulicy zostało wymienione już dwa lata temu podczas kompleksowej modernizacji oświetlenia, więc tutaj tej ingerencji nie było. Generalnie poprawił się komfort jazdy i chodzenia tą ulicą.
W związku z zakończeniem prac budowlanych na stałe trasy powróciły autobusy MZK linii 2, 8, 9, 19 i 28, kursujące w obrębie osiedla Batorego. Na autobusy czekają już wybetonowane zatoczki przystankowe. Na jednej z nich linia nr 19 znowu będzie kończyć swoją trasę. Ponownie uruchomiony został też mocno oblegany przez pasażerów przystanek na wysokości kościoła.
– Wszystkie linie komunikacji zbiorowej, które przed rozpoczęciem budowy jeździły tą ulicą wracają na swoje trasy – podkreśla Tomasz Orłowski. Kończą się objazdy wyznaczone na czas przebudowy ulicy. Cieszymy się, że udało się mimo tak krótkiego czasu realizacji zakończyć tę inwestycję.
Łączny koszt przebudowy ulicy Stanisława Konarskiego wyniósł ponad 3 miliony złotych, z czego ponad połowę ZIM otrzymał w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. (opr, rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.