K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konkurs na domek z piernika

0

Rusza druga edycja bożonarodzeniowego konkursu na najpiękniejszy domek z piernika. Prace należy dostarczyć do 15 grudnia do Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 22 grudnia.

Do 15 grudnia można zgłaszać prace do organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy konkursu na najpiękniejszy domek z piernika.

Na wszystkie domki z piernika czekamy w Gminnym Centrum Kultury i Promocji i tutaj należy je dostarczyć. Natomiast ogłoszenie wyników odbędzie 22 grudnia i po tym czasie na pewno zostanie zorganizowana wystawa. W zeszłym roku na nasz konkurs wpłynęło 25 domków z piernika, było to prawdziwe piernikowe osiedle – mówi Elżbieta Gryko, dyrektor GCKiP w Kobylnicy. – Wszystko zależy od wyobraźni. Na pewno należy wykonać je z ciasta piernikowego i wszystkie elementy użyte do dekoracji muszą być jadalne. I to są najważniejsze wymagania, które należy przestrzegać w tym konkursie.

Jest to druga edycja bożonarodzeniowego konkursu, którego celem jest promocja i kultywowanie tradycji świątecznych wypieków. Komisja będzie oceniać domki pod względem staranności wykonania jak również innowacyjnego zastosowania budulca. Nagrodą główną w tym rodzinnym konkursie jest dwudniowy pobyt w Zakopanem. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.