K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pomocne liceum

0

I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku organizuje świąteczne zbiórki. Dzisiaj uczniowie szkoły przekazali dary Dzikiemu Azylowi. We współpracy z OBI uczniowie sprzedają stroiki świąteczne, a zebrane środki przekażą słupskiemu hospicjum.

Uczniowie I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku aktywnie angażują się w pomoc osobom schorowanym i zwierzętom. We współpracy ze sklepem budowlanym OBI organizują zbiórkę pieniędzy na rzecz słupskiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego. W ramach tej akcji uczniowie sprzedają również własnej roboty stroiki świąteczne.

Organizujemy kilka zbiórek, a jedną z nich jest zbiórka koców, podkładów, karmy suchej, karmy mokrej dla naszego schroniska w Słupsku. Pomysłodawcami akcji są nasi uczniowie, wolontariusze. Około 40 osób uczestniczy w kole wolontariatu, są bardzo zaangażowane, chcą pomagać, szerzą to wśród swoich młodszych kolegów. Jestem z nich bardzo dumny – mówi dyrektor I Prywatnego LO w Słupsku Tomasz Wójcik. – Zbieramy także m.in. żywność, rzeczy materialne dla Fundacji Dziki Azyl w Kobylnicy, która pomaga jeżom i lisom. Natomiast kolejne koło wolontariatu zajmuje się robieniem stroików wigilijnych w partnerstwie z OBI. Pani dyrektor OBI Kamila Witkowska przekazała nam wszystkie niezbędne materiały do wykonania tych stroików, a nasi uczniowie je zrobili i będą licytować 12 grudnia.

Zbiórka na rzecz Dzikiego Azylu w Kobylnicy już się zakończyła. Dzisiaj uczniowie przekazali wszystkie zebrane produkty do placówki pomocy jeżom i dzikim zwierzętom. Wolontariusze zbierali między innymi płatki owsiane, orzechy, musy owocowe, ale również chusteczki nawilżane dla niemowląt.

Bardzo nam się spodobało to, jak uczestniczyliśmy w zbiórce w zeszłym roku i dwa lata temu na cele zwykłego schroniska i stwierdziliśmy, że trzeba to jakoś rozbudować. I padło na Dziki Azyl, bo jest blisko nas – mówi Patrycja Gulbińska z klasy 3.

Akcja na rzecz dzikich zwierząt prowadzona jest po raz pierwszy, choć inicjatyw charytatywnych podejmowanych przez uczniów jest znacznie więcej.

Jeśli chodzi o Dziki Azyl, jest to nasza pierwsza taka aktywność, bo tak naprawdę dopiero w tym roku ten pomysł się narodził – mówi Kamila Skup, uczennica klasy 3.

Zbiórka zakończyła się już wczoraj i jesteśmy dumni z tego, ile zebraliśmy, bo naprawdę sporo tego było – dodaje Patrycja.

Osoby zainteresowane wsparciem zorganizowanych przez uczniów zbiórek, mogą to zrobić osobiście w placówce szkoły przy ulicy Tuwima. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.