K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ekspresowy PKS

0

Od 1 grudnia uruchomiony został kurs ekspresowy PKS na wybranych trasach powiatu z pominięciem remontowanego odcinka drogi Słupsk – Ustka. Z oferty tej skorzystają przede wszystkim ci, którzy rano dojechać muszą do pracy czy szkoły. Autobus jest w Słupsku o godzinie 7:30.

W związku z przebudową drogi Słupsk – Ustka, słupski PKS uruchomił specjalny kurs ekspresowy omijający remontowany odcinek drogi. Dodatkowy kurs pozwoli na czas dojechać osobom spieszącym się na 8 rano do szkoły lub pracy.

Uruchomiliśmy połączenia z Ustki do Słupska przez Duninowo, co jest szybszą trasą, ponieważ mamy rozkopaną drogę krajową pomiędzy Słupskiem a Ustką, gdzie są trzy wahadła zamykające i utrudniające ruch. Trasa przez Duninowo bez zatrzymywania się już jest w tym momencie szybsza, zwłaszcza w szczycie komunikacyjnym, i do Słupska dojeżdżamy mniej więcej w pół godziny, a więc szybciej niż trasą po prostej, krótszą – mówi Piotr Rachwalski, prezes zarządu PKS w Słupsku. – Ludzie muszą dojechać na czas do pracy, do szkoły, a więc istotne jest, aby ich dowieźć. Stąd tzw. bis, drugi kurs, bo normalny oczywiście kursuje dalej stałą trasą. Bis uruchomiliśmy po to, aby nasi pasażerowie mogli dojechać szybko, na czas do Słupska.

Według prezesa zarządu PKS dodatkowa linia autobusowa będzie kursowała tak długo, jak długo potrzebna będzie pasażerom dojeżdżającym do Słupska.

Zatrzymuje się praktycznie na wszystkich przystankach w Ustce i od ulicy Sienkiewicza w Słupsku na przystankach w centrum i w kierunku osiedla – mówi prezes PKS.

Według harmonogramu modernizacji DK 21 czas wykonania tej inwestycji to 17 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych. Z tego powodu ekspresowy bis może na długo pozostawać alternatywą dla dojeżdżających do Słupska w godzinach rannych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.