K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Giganci programowania

0

Wystartowała czwarta edycja ogólnopolskich webinariów pt. „Szkoły z Gigantami – Laboratorium AI”. Zajęcia programowania skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 12 i od 13 do 19 lat. Udział w warsztatach jest darmowy.

Czwarta ogólnopolska edycja webinariów pt. „Szkoły z Gigantami – Laboratorium AI” skierowana jest do dzieci i młodzieży chcących posiąść umiejętności programowania i matematyki. Rejestracja na zajęcia prowadzona jest poprzez stronę internetową szkolazgigantami.pl.

Jest to dedykowane dwóm grupom wiekowym – mówi Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy UM w Słupsku – dzieciom od 9 do 12 lat oraz grupie wiekowej od 13 do 19 lat. Mamy tu na myśli różnego rodzaju webinary, czyli seminaria internetowe, spotkania, warsztaty internetowe, w trakcie których poruszane są dwa obszary. Przede wszystkim matematyczny, dedykowany tym uczniom, którzy szykują się do egzaminu ósmoklasisty i którzy mają tam możliwość rozwiązywania zadań egzaminacyjnych, testów matematycznych, które pomagają im ćwiczyć ich umiejętności, a potem sprawdzać je ze specjalistami. Drugi obszar to projektowanie, sztuczna inteligencja i język programowania. Te właśnie tajniki programowania, języka, komputera, internetu, sztucznej inteligencji mogą zgłębiać dzieci i młodzież.

W Słupsku wydarzenie prowadzone jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska. Udział w warsztatach jest darmowy, a zapisy trwają do 10 grudnia. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.