K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Grasz Cup 2021

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce Klub Sportowy „Grasz” Dwumiasto był organizatorem I Halowego Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Powszechnie wiadomo, że jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych wśród dzieci jest piłka nożna. Z tą myślą Klub Sportowy „Grasz” Dwumiasto zorganizował Halowy Turniej Piłki Nożnej „Grasz Cup 2021” dla rocznika 2009 i młodszych.

Zaprosiliśmy tyle zespołów, żeby gra była intensywna, szybsza – mówi Sebastian Sikora, prezes KS „Grasz” Dwumiasto. – Gdy jest więcej zespołów, przerwy między meczami są dłuższe, a niekiedy i godzinę się czekało. Jako klub zorganizowaliśmy turniej po raz pierwszy. Mamy dziesięciolecie, więc udało nam się pozyskać środki z powiatu słupskiego, od naszych sponsorów i dzięki temu udało nam się ten turniej zorganizować.

Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów. Siedem reprezentowało powiat słupski i były to MKS Jantar Ustka, Stal Jezierzyce, GKS Wybrzeże Objazda, Echo Biesowice, KS „Dębnickie Orły” oraz KS „Grasz” Dwumiasto I i II. Drużyną spoza powiatu był Gryf Słupsk. Mecze rozgrywano w dwóch grupach, systemem każdy z każdym, jeden raz 12 minut bez przerwy i przy zmianach jak w hokeju. Trzeba przyznać, że w każdym z tych spotkań widać było ogromną wolę walki uczestników turnieju.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce w turnieju wywalczył zespół KS „Dębnickie Orły”, który w finale pokonał Gryfa Słupsk 2:0. W meczu o trzecie miejsce Stal Jezierzyce wygrała 1:0 z drużyną KS „GRASZ” Dwumiasto I. Miejsca od piątego do ósmego zajęły KS „GRASZ” Dwumiasto II, MKS Jantar Ustka, GKS Wybrzeże Objazda i Echo Biesowice. Dla początkujących futbolistów udział w takich turniejach jest kluczem rozwoju zawodników z powiatu.

Same wyniki, oczywiście dla zawodników są ważne, ale dla nas jako kadry trenerskiej ważny jest rozwój sportowy – podkreśla Sebastian Sikora. – Ważne, żeby przyjechać, obyć się z przeciwnikami, z piłką halową i rozwijać zawodników z powiatu słupskiego.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Kodłubański z drużyny KS „Grasz” Dwumiasto, a królem strzelców Mikołaj Nałęcz z MKS Jantar Ustka. Najlepszym bramkarzem został Bartosz Lewandowski z Dębnickich Orłów, który w całym turnieju zachował czyste konto. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.