K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szkolne mikołajki

0

Dziś dzień Świętego Mikołaja, który według tradycji obdarowuje ludzi drobnymi prezentami. Najbardziej czekają na nie dzieci ze szkół podstawowych. Mikołaj przybył m. in. do uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku.

Mikołajki w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku rozpoczęły się od niecierpliwego oczekiwania na przybycie Mikołaja. W świetlicy pojawiły się świąteczne dekoracje i ozdoby, a dzieci założyły czerwone czapki. Gdy w końcu strudzony Mikołaj pojawił się w sali, z radością wręczył słodkie podarki grzecznym dzieciom. W minionym roku wszystkie były grzeczne, więc każde zostało obdarowane. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę na cześć św. Mikołaja oraz jedną z popularnych angielskich kolęd. Wszyscy zgodnie podkreślili, że podstać świętego Mikołaja jest bardzo potrzebna we współczesnym świecie.
– Dobrze, że Mikołaj istnieje, bo gdyby Mikołaja nie było, to by Mikołaj nie mógł dawać nam prezentów.
– Można się podzielić piernikami.
– A kto mógłby nam dawać prezenty?
– Dla mnie dobrze, bo kto by rozdawał prezenty?
Gdy św. Mikołaj pożegnał się z dziećmi, te zostały zaproszone do obejrzenia w języku angielskim „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa, co było dobrą okazją do nauki tego języka w praktyce. Postać złego i skąpego Ebenezera Scrooge’a nie spodobała się dzieciom, które stwierdziły, że nie warto postępować tak jak on, jednak doceniły też jego przemianę na lepsze.

Był na początku niemiły.

Na początku był zły, a później był dobry.

Nie podobał się, bo to nie było bardzo miłe. Ale potem, jak się zmienił to tak.
– Tak, bo się zmienił.

Na początku nie, ale potem zmienił się w dobrego.
Z okazji mikołajek uczniowie mieli do rozwiązania specjalnie przygotowane łamigłówki. Tworzyli też wycinanki i zakładki do książek. Na zakończenie każdy z maluchów mógł zajrzeć do kalendarza adwentowego i po wypowiedzeniu numeru skrytki wyciągnąć z niej słodką niespodziankę. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.