K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Choinka lub zgniatarka

0

18 grudnia w słupskim PSZOK-u odbędzie się akcja „Choinka lub zgniatarka za odpady”. Tym razem zbierane będą elektrośmieci. Na jedno gospodarstwo domowe przypada jedno drzewko świąteczne lub zgniatarka do plastików.

Darmową choinkę lub zgniatarkę można będzie otrzymać w słupskim PSZOK-u przy ulicy Bałtyckiej. Akcja „Choinka lub zgniatarka za odpady” po raz kolejny pozwoli wymienić elektrośmieci i papier na drzewko świąteczne. Choinki i zgniatarki przeznaczone są wyłącznie dla mieszkańców Słupska.

Już trzeci rok organizujemy tę akcję dla państwa. Zachęcamy do tego, aby przyjechać do naszego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Bałtyckiej i przywieźć odpady – mówi Katarzyna Guzewska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Słupsku. – Tym razem prosimy o elektrośmieci – minimum dwa kilogramy oraz papier w ilości pięciu kilogramów. To lub to. Przy oddaniu tej ilości odpadów w PSZOK-u otrzymają państwo od nas drzewko świąteczne lub zgniatarkę. Dlaczego drzewko świąteczne? Ponieważ zachęcamy państwa do tego, abyśmy nie kupowali i nie stawiali drzewek plastikowych. Są to bardzo trudno degradowalne, a właściwie niedegradowalne i w konsekwencji niemożliwe do zagospodarowania odpady. Natomiast drzewko żywe jest, jak wiemy, z hodowli, bardzo łatwe do zagospodarowania, pachnące i przede wszystkim ekologiczne.

Akcja prowadzona będzie 18 grudnia przed świętami w godzinach 9-14. Na jedno gospodarstwo domowe przypada albo jedna choinka, albo jedna zgniatarka. Liczba drzewek jest ograniczona. Na ten moment przewidziano prawie 1000 choinek. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.