K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Świąteczna iluminacja

0

W piątek, 3 grudnia, po godzinie 17 po raz pierwszy rozbłysły świąteczne iluminacje w najbardziej charakterystycznych miejscach Słupska. Ozdoby pojawiły się m.in. w parku Sienkiewicza, gdzie zamontowano kurtyny świetlne. Kolorowo jest także przed ratuszem, gdzie tradycyjnie stanęła choinka.


Tradycyjnie na początku grudnia w przestrzeni miejskiej pojawiły się świąteczne ozdoby i iluminacja. Ich oficjalne włączenie odbyło się w miniony piątek, po godzinie 17 w parku Sienkiewicza i zgromadziło wielu słupszczan. Byli wśród nich uczniowie słupskich szkół m.in. z Państwowej Szkoły Muzycznej. Przy gęsto padającym śniegu dokonano symbolicznego odliczania od 10 do 1 i następnie uruchomiono całą instalację. Na początku zaświeciły się kurtyny świetlne oraz bombka, znajdująca się w miejscu fontanny. Wodzirejem wydarzenia była prezydent Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka, która przez megafon zaprosiła wszystkich na zimowy spacer po Słupsku w asyście swoich zastępców, elfów oraz świętego Mikołaja.

Mikołaj bardzo pozdrawia wszystkich zmarzniętych – mówiła Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska. – Bardzo serdecznie dziękuję za tak liczne przyjście na nasze rozpoczęcie świętowania. Wszyscy wiemy, że czas Bożego Narodzenia jest dla nas bardzo szczególny. Dla każdego z nas. Dla człowieka samotnego, dla tego, który jest w wielkiej rodzinie, bo to jest czas magicznych marzeń, serdecznych życzeń. Myślę, że przytulenia się do siebie w poczuciu, że jesteśmy wspólnotą. Czy to w rodzinie, czy w mieście.
Rozświetlony został też Skwer Pierwszych Słupszczan, gdzie postawiono bramę w formie gwiazdy. Jest też choinka otoczona świetlistą zagrodą z kartką pocztową z napisem „Świąteczny Słupsk”, przy której można robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Na placu Zwycięstwa stanęła tradycyjna choinka, a także fotel i kominek. Świątecznie zrobiło się w Parku Jerzego Waldorffa, gdzie pojawił się ponad 3-metrowy miś, co szczególnie ucieszyło najmłodszych. Udekorowano też ulicę Nowobramską, a na Starym Rynku również stanęła choinka. Iluminacje będą rozświetlać miasto do 2 lutego 2022 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.