K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wicemistrzowski sukces

0

Dużym sukcesem sportowym kończą rok 2021 reprezentanci Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk. Największym było zdobycie w Pile przez Łukasza Bielawę, w kategorii 60 kg, wicemistrzostwa Polski młodzików.

W ostatniej tegorocznej imprezie rangi mistrzostw Polski młodzików i młodziczek, która odbyła się w Pile, startowało blisko 600 zawodników z całej Polski. TS Judo Gryf Słupsk reprezentowali: Jakub Martyna, Weronika Urbaniak, Natalia Miszkura, Oliwia Szycko, Zuzanna Martyna oraz Łukasz Bielawa. Największy sukces z tej grupy osiągnął Łukasz Bielawa, który w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej do 60 kg, w której rywalizowało 74 zawodników, zdobył wicemistrzostwo Polski. W finale przegrał z Bartoszem Płoskim z zespołu Lumer Warszawa. Pozostali słupscy judocy walczyli bardzo odważnie i ambitnie, lecz nie odnieśli sukcesów medalowych, ale zdobywali często miejsca punktowane.

Były to już moje drugie mistrzostwa Polski – mówi zdobywca srebrnego medalu Łukasz Bielawa. – Stoczyłem tu aż sześć walk i jeden wolny los na początku, tak więc dużo potu wylałem podczas tych walk. Było ciężko. Pokonanie rywala – zawsze jest taka możliwość, ale nie spodziewałem się w ogóle, ze wyląduję w tym finale. Walka nie potrwała za długo – 20 sekund i niestety przegrałem na ippon, ale i tak jestem zadowolony ze srebrnego medalu.

Największą niespodziankę w tegorocznych startach w ocenie trenera Lidiusza Kaziora sprawił Łukasz Bielawa.

Może to nie tyle taka perełka, bo takich perełek na macie jest tutaj mnóstwo i co turniej, to ktoś nam się objawia, ale to prawda – Łukasz Bielawa, wicemistrz Polski tegoroczny sprawił nam ogromną niespodziankę. Walczył na tych mistrzostwach świetnie, pokazał dojrzałe taktycznie i technicznie akcje. Z naszego punkty widzenia, trenerskiego zrobił świetną robotę – mówi Lidiusz Kazior.

Zawodnicy słupskiego judo bardzo mocno akcentowali swoją obecność w tegorocznych bardzo prestiżowych zawodach, takich jak w Gdańsku, Oleśnicy, Lubaniu, a ostatnio w Pile. Z ich startów trenerzy są bardzo zadowoleni. Przed zawodnikami TS Judo Gryf Słupsk jeszcze Słupska Szkolna Liga Judo oraz zawody sumo. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.