K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zużyte opony

0

W związku z sezonową zmianą opon PGK przypomina, aby nie wyrzucać starych opon w niedozwolonych miejscach – grożą za to poważne kary finansowe. Jednocześnie miejska spółka informuje, że zużyte ogumienie bezpłatnie przyjmowane jest w słupskim PSZOK-u.

Dla większości zmotoryzowanych słupszczan okres zimowy to czas zmiany opon. Niestety jak co roku oznacza to sterty porzuconych w niedozwolonych miejscach ogumień. Wyrzucanie opon w innych miejscach niż te do tego wyznaczone wiązać się może z poważnymi karami finansowymi. Zużyte ogumienie bezpłatnie przyjmowane jest w słupskim PSZOK-u.

Opony w ilości 8 sztuk każdy kierowca może rocznie oddać, może je także pozostawić w punkcie serwisowym przy okazji wymiany opon – w zależności od serwisu odpłatnie lub nie. W naszym mieście takie miejsce jest i tam właśnie je wywozimy, a nie do lasu czy przy drogach – mówi Katarzyna Guzewska, dyrektor WGKiOŚ UM w Słupsku. – Proszę państwa i apeluję, aby opony nie leżały na ulicach naszego miasta, a tak właśnie się zdarza. Jest to potem dodatkowy koszt dla mieszkańców, bo to na koszt zarządców muszą one być odbierane i wywożone do instalacji.

Zużyte opony mogą pochodzić wyłącznie z samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Mandat, na jaki możemy się narazić, wyrzucając zużyte ogumienie w niedozwolonym miejscu, wynosi nawet kilkaset złotych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.