K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Celnie do tarczy

0

Na strzelnicy sportowej przy ulicy Zamiejskiej w Słupsku odbyły się zawody grupy powszechnej i amatorów. Tym razem swoje celne oko sprawdziło ponad 50 zawodników ze Sławna, Bytowa, Bobolic i Słupska.

Dużym zainteresowaniem w ostatnich zawodach strzeleckich cieszyła się konkurencja strzelby dynamicznej na czas. Zawodnik musi w jak najkrótszym czasie oddać pięć strzałów do pięciu rzutek. W tej konkurencji najszybciej bezbłędnie strzelał Daniel Niedzielski. Na miejscu drugim uplasował się Szymon Tyczyński, a miejsce trzecie zajął Marcin Wojdziak, który w konkurencji karabin sportowy uplasował się na drugim miejscu. Wszyscy to reprezentanci Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”. Tak się w tych zawodach ułożyło, że czwórka strzelców dwukrotnie plasowała się w pierwszej trójce, byli to: Tomasz Kamiennik, zawodnik Gromu Sławno, który wgrał konkurencję pistolet sportowy 10 strzałów z wynikiem 94 punktów. Był też trzeci uzyskując z rewolweru 87 punktów. Krzysztof Lasota wygrał pojedynek strzelecki Shoot-Off z wynikiem 100 punktów i drugi w pistolecie sportowym uzyskując 92 punkty. Kolejny zawodnik to Mateusz Szyca, reprezentujący klub Strzelcy Bytów, który był najlepszy w karabinie sportowym z 82 punktami oraz trzeci w pistolecie sportowym z wynikiem 91 punktów. Również Marek Wityk był dwukrotnie w trójce najlepszych zawodników zajmując trzecie miejsca, były to konkurencje pojedynku strzeleckiego (98 punktów) i pistoletu centralnego zapłonu (90 punktów). W konkurencji karabin sportowy z wynikiem 81 punktów miejsce drugie zajął Marcin Wajdziak. Tyle samo punktów uzyskał Zdzisław Kurta z Bobolic, ale wystrzelał mniej dziesiątek, co dało mu trzecie miejsce.

W konkurencji pojedynek strzelecki miejsce drugie z wynikiem 99 punktów zajął Piotr Marchewka.

Konkurencję pistolet centralnego zapłonu zdominowali słupszczanie. Wygrał Janusz Calak (94 punkty), drugi był Grzegorz Eichman (91 punktów). Konkurencję karabin pneumatyczny wygrała Agnieszka Szrajda, a jej wynik to 277 punktów w czterech seriach. Zwyciężczyni to była badmintonistka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, która reprezentowała słupskiego Piasta pod panieńskim nazwiskiem Jaskuła. Na miejscu drugim z 217 punktami uplasowała się Anna Janulewicz, a miejsce trzecie z 215 punktami wystrzelał Krzysztof Szrajda, który był najlepszy w pistolecie pneumatycznym. Jego wynik to 311 punktów.

Ostatnia rywalizacja strzelecka zaplanowana została na 12 grudnia na strzelnicy sportowej w Słupsku przy ulicy Zamiejskiej 30. Będą to XV Zawody o Puchar Prezesa Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.