K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mikołajki – Kobylnica 2021

0

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy odbył się X Halowy Turniej Piłki Nożnej „Mikołajki – Kobylnica 2021”. Był on jednocześnie mistrzostwami szkół podstawowych gminy Kobylnica.

Po raz dziesiąty UKS Byki Słupsk w partnerstwie z powiatem słupskim i gminą Kobylnica były organizatorem Halowego Turnieju Piłki Nożnej „Mikołajki – Kobylnica 2021”.

Jest to święto wszystkich młodych chłopców jak i dziewcząt, którzy mogą dzisiaj wspólnie brać w nim udział. Ale ważne jest to, że możemy się spotkać pomimo trudnych czasów pandemicznych. Jest to okazja, aby wymienić się doświadczeniami, grać w piłkę i zdobywać wspaniałe trofea. Młodzi walczą dzisiaj o puchary, nagrody. Ja akurat ufundowałem puchar fair play dla drużyny, która grała sportowo, choć uważam, że wszystkie drużyny zasłużyły na ten puchar, bowiem dzisiejsza rywalizacja odbywa się naprawdę na bardzo wysokim poziomie – mówi wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński. – Ważne jest, że corocznie w czasie mikołajek spotykamy się i organizujemy ten turniej. To już 10. jego edycja, a więc jubileuszowa. Od 10 lat piłkarze naszych klubów sportowych z regionu słupskiego zmagają się na boisku, ale również na boisku zmagają się szkoły podstawowe z gminy Kobylnica.

W turnieju uczestniczyło dziesięć zespołów złożonych z chłopców i dziewczynek rocznika 2010 i młodszych. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach. W pierwszej grały cztery zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z gminy Kobylnica, w drugiej grało sześć drużyn klubowych powiatu słupskiego. Wśród zespołów szkolnych grały szkoły podstawowe z Kończewa, Sycewic, Kwakowa i Kobylnicy. Kluby reprezentowały zespoły Słupi Kobylnica, Orlików Kończewo, KS Potęgowo, Orlików Jezierzyce oraz dwa zespoły Byków Słupsk – Złotka i Czarne. Rozgrywki toczyły się według zasady każdy z każdym jeden raz 12 minut.

Już po pierwszych meczach między szkołami rywalizacja była bardzo wyrównana, mecze kończyły się najczęściej bezbramkowo bądź 1:0.

Rywalizację szkół podstawowych zdominowała Szkoła Podstawowa w Kobylnicy, która wygrała wszystkie swoje mecze. Miejsce drugie zajęły Sycewice, trzecie było Kończewo, które otrzymało Puchar Fair Play, a na czwartym uplasowało się Kwakowo.

W rywalizacji drużyn klubowych zwycięstwo odniosły Byki Słupsk Złotka, które wygrały cztery spotkania i jedno przegrały. Miejsce drugie zajął drugi zespół Byków Słupsk Czarne. Trzecie miejsce wywalczyły Orliki Kończewo. W całym turnieju rozegrano 21 meczów, w których strzelono ponad 50 goli. Królem strzelców z pięcioma golami został Wiktor Turski (Orliki Kończewo), najlepszym bramkarzem okazał się Aleksander Jankowski (Słupia Kobylnica), a najlepszym zawodnikiem Tymoteusz Konopka (Byki Słupsk Złotka). Wyróżnieni zawodnicy zostali uhonorowani statuetkami, każdy piłkarz otrzymał medal, a drużyna puchar. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.