K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowa hala produkcyjna

0

Na terenie zarządzanym przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego kończą się prace przy budowie nowej hali produkcyjnej. Do końca pierwszego kwartału 2022 roku ma powstać obiekt, którego najemcą będzie firma Apator Telemetria.

Do końca pierwszego kwartału 2022 roku ma być oddana do użytku nowa hala produkcyjna. Obiekt produkcyjno-biurowy powstaje na terenie zarządzanym przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego. Najemcą hali zostanie firma Apator Telemetria.

Na początku tego roku podjęliśmy decyzję, że dla jednego z naszych najemców budujemy obiekt pod jego działalność. Jest to hala produkcyjna o powierzchni około 3 tysięcy metrów kwadratowych. Termin jej zakończenia to pierwszy kwartał przyszłego roku – mówi Mirosław Kamiński, prezes Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. – Mieliśmy już dwa takie przykłady, że spośród firm, które rozwijały się u nas w Inkubatorze, jedna wybudowała własną fabrykę na terenie strefy ekonomicznej w Redzikowie, druga – ponieważ nie byliśmy w stanie zabezpieczyć jej odpowiedniej powierzchni – tę powierzchnię znalazła dla siebie na terenie miasta Słupska. Ale kolejny przykład pokazuje, że wyszliśmy już z pewną propozycją i to my wzięliśmy na siebie budowę obiektu, przy założeniu, że spełniamy oczekiwania naszego najemcy pod działalność, którą chce u nas rozwijać.

Firma Apator działa w branży elektronicznej, z tego też powodu hala będzie musiała być wyposażona w zabezpieczenia przed zagrożeniami związanymi z elektrycznością statyczną. Koszty całej inwestycji oscylują w granicach 10 milionów złotych. Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego planuje już kolejne inwestycje w regionie, tym razem związane z odnawialnymi źródłami energii. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.