K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przystań z nagrodą

0

Fundacja Przystań zajmuję się reintegracją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie. 3 grudnia organizacja została wyróżniona nagrodą Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego w kategorii pomoc społeczna.

Działalność słupskiej Fundacji Przystań została doceniona nagrodą Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego w kategorii pomoc społeczna. Fundacja zajmuje się reintegracją zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Przez te dwa lata działalności wyremontowaliśmy budynek, który otrzymaliśmy z urzędu miasta przy ulicy Gdyńskiej 13. W tej chwili pracuje tam pełną parą 21 osób z niepełnosprawnością intelektualną, z autyzmem, z Aspergerem, poruszających się na wózkach inwalidzkich – mówi Zofia Stodoła, prezes Fundacji Przystań. – Prowadzimy trzy pracownie warsztatowe. Jedna to pracownia monterska, gdzie nasi podopieczni kompletują, pakują, składają, wykonują najprostsze prace fizyczne zlecone przez naszych słupskich przedsiębiorców. I tu przy okazji apel i prośba o przekazywanie takich zleceń dla moich podopiecznych. Druga pracownia to pracownia poligraficzna, która funkcjonuje przy ulicy Kopernika 2. Tam przyjmujemy zlecenia na wszelkiego rodzaju ulotki, plakaty, druki wielkoformatowe, gadżety reklamowe. Nasi podopieczni, zwłaszcza jeden – z zespołem Aspergera – wyspecjalizował się w projektowaniu kubków i gadżetów reklamowych.

Wszystkie środki jakie wypracowuje Przystań trafiają na cele związane z pomocy osobom niepełnosprawnym. Nagrodę patronatem objęli między innymi wojewoda pomorski Dariusz Drelich i samorząd województwa pomorskiego. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.