K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mistrz 64 pól

0

W siedzibie Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku odbył się finał dziewiątej edycji Grand Prix Słupska w szachach szybkich P-15. Zwycięzcą został Dawid Jaroszewicz ze Słupska.

Dobiegła końca całoroczna rywalizacja dziewiątej edycji Grand Prix Słupska w szachach szybkich P-15, która składała się z dziesięciu turniejów plus runda finałowa. W rundzie finałowej przy szachownicach zasiadło dziesięciu najlepszych zawodników. Byli to Michał Gulbiński, Jarosław Borowski, Tadeusz Dubel, Dawid Jaroszewicz (wszyscy ze Słupska), Damian Wenelski z Malechowa, Zbigniew Mielczarski ze Sławna, Jerzy Walawicz z Dębnicy Kaszubskiej, Aleksander Marczak z Koszalina oraz Dymitry Aniskiewicz i Dymytro Pylyp z Ustki.

– Partie są zaciekłe, a dla mnie na razie bardzo dobre, bo zdobyłem 2,5 z trzech punktów – mówi po pierwszych pojedynkach Michał Gulbiński ze Słupska. – W ogólnej punktacji jestem daleko, ale będę się starał zdobyć miejsce na podium. Rywale są groźni i każdy z każdym może wygrać. Ja się przygotowałem i mam nadzieję, że to zaowocuje.

Cała dziesiątka prezentowała wysoki poziom sportowy. Walka toczyła się niemal do ostatniego posunięcia. Zwycięzcą rundy finałowej został Dymytro Pylyp, który zdobył 7 punktów. Tyle samo punktów i drugie miejsce zajął Dymitry Aniskiewicz, na miejscu trzecim z 6 punktami uplasował się Dawid Jaroszewicz, a na czwartej Michał Gulbiński, który też zdobył 6 punktów. Miejsce piąte z wynikiem 5,5 punktu zajął Damian Wenelski.

Ostatecznie IX Edycję Grand Prix Słupska wygrał Dawid Jaroszewicz ze Słupska, który w całych rozgrywkach zdobył 235 punktów, pięć punktów mniej i drugie miejsce zajął ustczanin Dymytro Pylyp, miejsce trzecie również pojechało do Ustki, a sięgnął po nie Dymitry Aniskiewicz. Miejsca od czwartego do dziesiątego zajęli: Zbigniew Mielczarski ze Sławna 202 pkt, Jarosław Borowski ze Słupska 191 pkt, tyle samo zdobył Damian Wenelski z Malechowa, 175 pkt i siódme miejsce zajął Michał Gulbiński ze Słupska, a Jerzy Walawicz z Dębnicy Kaszubskiej ze 159 pkt. był ósmy. Dziewiątą lokatę ze 138 pkt zajął Tadeusz Dubel, a stawkę zamyka Aleksander Marczak z Koszalina ze 136 punktami.

W całym cyklu tegorocznych rozgrywek szachowych udział wzięło ponad 40 miłośników królewskiej gry. Rolę sędziego głównego od lat pełni Brunon Studziński, a organizatorem tych zmagań jest Integracyjny Klub Sportowy „Zryw” Słupsk. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.