K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Piękne miasto

0

Wczoraj w słupskim Domu Technika NOT odbyło się wręczenie nagród w konkursie pt. „Moje piękne miasto Słupsk”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez zarząd i klub seniora NOT. Konkurs współfinansowały władze miasta.

Wczoraj w Domu Technika NOT odbył się wernisaż połączony z wręczenie nagród w konkursie pt. „Moje piękne miasto Słupsk”. Prace konkursowe nadsyłane były przez członków klubu seniora NOT. Konkurs współfinansowały władze miasta. O działalności członków słupskiego NOT-u informowała wiceprezydent Słupska Marta Makuch.

Są to przede wszystkim członkowie Naczelnej Organizacji Technicznej, głównie w wieku – powiedziałabym – senioralnym albo zbliżający się do tego wieku. Są to osoby, które przez całe życie rzeczywiście były bardzo zajęte – to inżynierowie, osoby, które bardzo często budowały nasze miasto, a dzisiaj mają dużo czasu i nadal chcą się spotykać. NOT pełni taką funkcję, która skupia to środowisko inżynierów, konstruktorów w naszym mieście, również w wieku senioralnym, i wymyśla dla nich różne aktywności. Jedną z nich był konkurs fotograficzny, który miał przedstawić okiem członków NOT-u i przyjaciół NOT-u nasze miasto – mówi wiceprezydent Słupska Marta Makuch. – Zdjęcia są bardzo ciekawe, z bardzo różnych perspektyw. Dziś będzie – po pierwsze – pokazanie tych zdjęć, po drugie – nagrodzenie trzech prac. Bardzo się cieszę, że w tym miejscu aktywni wciąż mieszkańcy Słupska, nawet jeżeli nie są już aktywni zawodowo, mogą się spotykać i rozwijać swoje pasje.

Uczestnicy wernisażu otrzymali albumy zawierające prace konkursowe. Nadesłane zdjęcia przedstawiały bardzo różne perspektywy miasta. Tematyka zdjęć były różnorodna – od architektury po zdjęcia z akcji społecznych. Nagrody i dyplomy wręczało uczestnikom kierownictwo NOT-u.

Są trzy pierwsze miejsca: „miejsca mało znane” – zwyciężył Andras Asztalos, Węgier, który mieszka w Słupsku, „ludzie Słupska” – tu wygrał pan Skołysz – oraz „ciekawe wydarzenia”, które wygrała pani Bicimirska – informuje wiceprezes NOT Krystyna Popiel.

Na wernisażu poza zdjęciami obejrzeć można było pokaz miniatur pn. „Budowle świata”. Wśród makiet znalazły się między innymi budynki historyczne i statki. Celem takich wydarzeń jest aktywizacja społeczna słupskich seniorów. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.