K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

VI Bursztyn Cup 2021

0

W hali sportowo widowiskowej w Jezierzycach rozpoczął się VI Halowy Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci „Bursztyn Cup 2021”. Przez najbliższe trzy weekendy grudnia rywalizować będzie 45 drużyn w sześciu kategoriach wiekowych.

Pandemia nie odpuszcza, a to ogranicza możliwości organizowania dla dzieci różnego rodzaju imprez sportowych w hali.

Doświadczamy od roku, że organizacja takich turniejów halowych z udziałem tylu drużyn pod względem logistycznym jest po prostu trudna – podkreśla Andrzej Staszewski, prezes UKS GAP Bruskowo Wielkie. – Jest duża chęć klubów, które cha jeździć z drużynami na turnieje, ale rzeczywistość często to weryfikuje. Na dwa dni przed turniejem sytuacja w niektórych klubach diametralnie się zmienia. Jeśli chodzi o ten turniej, to jestem zadowolony, że udało się wszystkim klubom dojechać. Niektórzy przyjechali w okrojonych składach, ale z rzeczywistością się nie dyskutuje. Gdybyśmy cały czas mieli tłumaczyć się pandemią, to nic byśmy nie robili. Trzeba patrzyć do przodu.

Pierwszego dnia turnieju rywalizację rozpoczęło siedem drużyn rocznika 2008 i młodsi. Wśród zespołów były KS Damnica, MKS Jantar Ustka, MKS Lew Lębork, Amator Kiełpino, LKS Pogoń Lębork oraz dwie drużyny UKS GAP Bruskowo Wielkie. Grano systemem każdy z każdym. W wielu spotkaniach można było zobaczyć akcje „jeden na jeden” czy „dwa na jeden”. Z ciekawszych spotkań pierwszego dnia był mecz derbowy pomiędzy MKS Lew Lębork, a LKS Pogoń Lębork. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszli młodzi piłkarze Pogoni, którzy wygrali 1:0.

Mecz był bardzo równy – ocenia Filip Krefft z LKS Pogoń Lębork. – Obie drużyny miały po dwie, trzy sytuacje. Bramka padła po szybkiej kontrze. Uderzyłem wewnętrznym podbiciem i piłka weszła w sam róg bramki. Czy uda się turniej wygrać? Mam nadzieję, ale będzie ciężko, bo są naprawdę dobre ekipy.

Nie spełniły się marzenia Filipa. Nie wygrali turnieju, ale zajęli drugie miejsce. Najkorzystniej zaprezentowali się podopieczni Janusza Rzeszutka – piłkarze Jantara Ustka, którzy wygrali pięć spotkań remisując jedno i to z Pogonią. Na miejscu trzecim uplasował się MKS Lew Lębork. W 21 meczach tej grupy strzelono ponad 40 bramek.

Drugiego dnia swoją formę mogli sprawdzić chłopcy i dziewczęta z rocznika 2010. Grały tu drużyny UKS Trójka Lębork, KS Grasz Dwumiasto, KS Gryf Słupsk, UKS GAP Bruskowo Wielkie oraz dwie drużyny UKS Orliki Kończewo – Zieloni i Czerwoni. Zmagania piłkarskie w tej grupie wiekowej zakończyły się sukcesem drużyny UKS Orliki Kończewo Czerwoni. Drugie miejsce zajął KS Gryf Słupsk, a trzecie UKS GAP Bruskowo Wielkie.

W najbliższą sobotę i niedzielę (11 i 12 grudnia) swoją rywalizację rozpoczną roczniki 2012 i 2013. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.