K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Finał Szlachetnej Paczki

0

W minioną sobotę i niedzielę odbył się finał tegorocznej Szlachetnej Paczki. Podczas tzw. „Weekendu cudów” wolontariusze ze sztabów w Słupsku i Kobylnicy przekazali ufundowane przez darczyńców świąteczne paczki dla potrzebujących.

Podczas „Weekendu cudów”, finału Szlachetnej Paczki, działy się rzeczy magiczne. Darczyńcy dostarczali paczki do sztabów, a wolontariusze rozwozili je do potrzebujących pomocy rodzin, których byli opiekunami. W tym roku adresatów akcji było ponad dwudziestu. Sztab słupskiego finału, podobnie jak w latach ubiegłych działał w budynku Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej. Również Urząd Miejski w Słupsku przyłączył się do akcji i wraz z miejskimi spółkami Wodociągi i PGK przygotował aż 52 świąteczne paczki o łącznej wartości 12 tysięcy złotych dla rodziny, którą tworzy samotna matka z pięciorgiem dzieci. Otrzymali oni m.in. artykuły szkolne, kosmetyki, odzież, laptopy, pralkę oraz lodówkę.
– Tych rodzin w rejonie słupskim było w tym roku 23, które się zakwalifikowały z około 50, które odwiedziliśmy – informuje Agnieszka Dankowska, lider Szlachetnej Paczki w Słupsku. Były to samotne matki z dziećmi, osoby starsze zapomniane przez innych oraz rodziny wielodzietne, które miały bardzo skromne warunki. Najczęściej zgłaszanymi potrzebami była żywność, środki czystości, odzież, obuwie, sprzęty gospodarstwa domowego, takie jak pralka, lodówka, a także laptop dla dzieci do nauki zdalnej i opał na zimę.
Również w Kobylnicy odbył się finał, którego sztab zorganizowano w Zespole Szkół Samorządowych. Wolontariusze przekazali pomoc 14 rodzinom z terenu gminy. Jednym z darczyńców był też wójt Leszek Kuliński, który wraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kobylnicy przygotował pomoc dla kobiety poruszającej się na wózku inwalidzkim. Wszyscy darczyńcy otrzymali od organizatorów specjalnie przygotowane na tę okazję prezenty w ramach wdzięczności za hojność i okazane serce.

Na świeżo jesteśmy po wizytach u naszych rodzin, które naprawdę są przeszczęśliwe – mówi Agnieszka Dankowska. – Tam jest mnóstwo emocji. Płacz wdzięczności, dzieci są zachwycone. Rozpakowują paczki, cieszą się z każdej rzeczy. Emocji jest bardzo wiele. Ze szczęścia placzą obdarowane rodziny, potem my, wolontariusze z ich szczęścia, ze swojego szczęścia/ Tak to właśnie wygląda.
Szlachetna Paczka jest projektem Stowarzyszenia Wiosna i odbyła się już po raz 21. Pomysłodawcą akcji jest ksiądz Jacek Stryczek. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.