K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Spotkanie na krawędzi

0

Do 8 stycznia 2022 roku w galerii Ośrodka Teatralnego Rondo można oglądać wystawę fotografii pt. „Spotkanie na Krawędzi Światów”. Autorkami są uczennice Zespołu Szkół Technicznych nr 3 w Słupsku – Oliwia Żołnierczyk i Weronika Stanisławska.

10 grudnia w galerii Ośrodka Teatralnego Rondo otwarta została wystawa fotografii pt. „Spotkanie na Krawędzi Światów”. Zaprezentowane fotografie przedstawiają bardzo różne formaty, kształty, kolory i symbolikę. Autorkami eksponowanych prac są Oliwia Żołnierczyk i Weronika Stanisławska.

Oliwia i Weronika już od wielu lat są uczestniczkami zajęć w pracowni fotografii Słupskiego Ośrodka Kultury i pod czujnym okiem doskonałej instruktorki Jadwigi Girsy-Zimny szkolą swój warsztat – mówi Agata Olszewska z Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Na co dzień to uczennice słupskiego Drzewniaka na kierunku fototechnik i jest to ich pierwsza autorska wystawa. Tematyka jest bardzo różnorodna, poczynając od portretów po pejzaże, przestrzenie. Myślę, że doskonale to dowodzi, że młode artystki z lekkością przenikają dwa światy – fantasy i realny, tak jak przedstawiły to w tytule wystawy.

Jak informują autorki, najczęściej tłem dla powstawania ich zdjęć jest otaczająca je natura. Fotografię słupskich uczennic można oglądać za darmo do 8 stycznia 2022 roku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.