K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Betlejemskie Światło Pokoju

0

Już w najbliższy piątek, 17 grudnia o godzinie 16 na ulicy Nowobramskiej odbędzie się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom miasta przez harcerzy z Hufca ZHP Ziemi Słupskiej. W tym roku ogień rozprowadzany będzie pod hasłem „Światło Nadziei”.

W najbliższy piątek, 17 grudnia, w godzinach przedpołudniowych grupa harcerek i harcerzy Hufca ZHP Ziemi Słupskiej będzie roznosić  Betlejemskie Światło Pokoju do różnych instytucji, w tym szkół i urzędów, znajdujących się na terenie Słupska. Następnie od godziny 16 na ulicy Nowobramskiej planowane jest przekazanie go wszystkim mieszkańcom Słupska, którzy będą chcieli je mieć na swoich wigilijnych stołach. Odbędą się też wydarzenia towarzyszące.

W trakcie jej trwania przewidziane są występy znanego chóru słupskiego, występy drużyny artystycznej z Ustki Muszelki, która w tym roku obchodziła jubileusz 50-lecia istnienia – zapowiada pwd. Beata Ryjewska, drużynowa Wodnej Drużyny Harcerskiej „Bliza”, ZHP Słupsk. Jeden z instruktorów w trakcie tej imprezy przekaże symbolicznie pani prezydent Betlejemskie Światło Pokoju. Później wszyscy odpalimy zimne ognie, następnie przejdziemy na Stary Rynek. Tam, około godz, 17.30 odbędzie się pokaz fire show w wykonaniu profesjonalnej agencji. Na zakończenie, około godz. 18.30 spotykamy się w sanktuarium św. Józefa na uroczystej mszy harcerskiej i w ramach tego nabożeństwa będziemy przekazywać wiernym Betlejemskie Światło Pokoju.
Betlejemskie Światło Pokoju przywędrowało do Polski już po raz 31. z Groty Narodzenia Jezusa w Betlejem. W tym roku jego rozprowadzanie odbędzie się pod hasłem „Światło Nadziei”. Do Polski zostało przekazane przez skautów ze Słowacji. Światło dotarło już do Słupska, a zadaniem harcerzy przez najbliższe dni będzie podtrzymanie płomienia do momentu jego przekazania. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.