K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Liga szkolna judo

0

W hali sportowej judo w Słupsku odbył się I Rzut Słupskiej Szkolnej Ligi Judo w roku szkolnym 2021/2022. W zawodach startowało ponad 50 zawodników i zawodniczek z 20 szkół podstawowych Słupska, powiatu słupskiego oraz Bytowa.

Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Sportowe Judo Gryf Słupsk. Cały cykl Słupskiej Szkolnej Ligi Judo składać się będzie z czterech turniejów, jakie rozegrane zostaną w miejscach, gdzie trenują młodzi judocy. Młodzi wojownicy rozpoczęli rywalizację na trzech matach w 19 kategoriach wagowych w dwóch kategoriach wiekowych roczników 2013-2012 i 2011- 2007.

Walki dostarczyły zgromadzonej widowni ogromnych emocji. Można było zobaczyć efektowne rzuty i akcje w parterze.

To jest efekt tego, że w klubach się pracuje, wykonuje się dobrą robotę. I bardzo się cieszymy, że mamy pierwszy rzut ligi szkolnej i zawodnicy już potrafią fajnie wykonywać rzuty, robią efektowne akcje w parterze. Tak więc ze szkoleniowego punktu widzenia bardzo się cieszymy, bardzo fajna sprawa – mówi Lidiusz Kazior, organizator ligi szkolnej. Rywalizacja, tak jak tradycyjnie już w ramach Słupskiej Szkolnej Ligi Judo, odbywa się tylko między szkołami. Co prawda, zawodnicy trenują też oczywiście w klubach sportowych, ale tu idea jest taka, żeby pokazywać też zawodników, którzy trenują w swoich szkołach podstawowych. Myślę, że nasi zawodnicy mają się czym pochwalić. Cieszy nas to, że przyjeżdżają do nas kluby m.in. z Bytowa, Wrześcia, a więc krąg uczestniczących w szkolnej lidze jest coraz większy.

Jednym z najmłodszych szkoleniowców judo na Pomorzu jest były zawodnik Gryfa Słupsk i UKS-u Piast Wrzeście 23-letni Adrian Winiarczyk, który po pierwszym rzucie ligi szkolnej może być zadowolony ze swoich podopiecznych.

Bardzo fajnie dzieciaki walczą, jest duża rywalizacja, jest z kim powalczyć, oby więcej takich zawodów. W tym roku o wiele więcej dzieciaków przychodzi, mamy też w klubie więcej osiągnięć. Zdecydowanie widać przewagę dziewczyn, chłopaków na treningu maks 3-4, dziewczyn 10-20. Najwyraźniej judo staje się bardziej popularne wśród dziewcząt, czasy się zmieniły – mówi Adrian Winiarczyk, trener UKS Piast Wrzeście.

Na wyróżnienie po pierwszym rzucie zasługują: Hanna Grzywanowicz z SP 5 Bytów, Antoni Kawałko z SP Wrzeście, Wojtek Bielawa z SP Siemianice, Julia Goszkowska z SP 8, Szymon Marciniak z SP 5 Słupsk, Damian Cyrganowicz z SP 2 Słupsk, Antek Żuk z SP 10, Aleksander Przyborek z SP Kończewo, Kuba Pacewicz z SP Kobylnica i Nikodem Kreft z SP 2 Bytów. Po pierwszym rzucie w Słupskiej Szkolnej Lidze Judo w punktacji wspólnej dziewcząt i chłopców, na miejscu pierwszym z dorobkiem 15 punktów jest SP 10 Słupsk, miejsce drugie z 13 punktami zajmuje SP 2 Bytów, a na miejscu trzecim z 10 punktami znajduje się SP Kobylnica.

Kolejny drugi rzut ligi zaplanowano na luty przyszłego roku i przeprowadzony on zostanie w SP Wrzeście. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.