K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Osiedla oświetlone

0

Dwa nowe słupskie osiedla doczekały się oświetlenia ulicznego. Część dzielnicy Zachód i osiedle Przy Lesie wzbogaciły się o latarnie sterowane przez komputerowy system zarządzania oświetleniem.

Dzielnica Zachód i osiedle Przy Lesie przez długi czas były nieoświetlone. Część osiedla Zachód doczekała się światła na ulicach o łącznej długości około 4 kilometrów, natomiast osiedle przy Lasku Północnym wzbogaciło się o latarnie na odcinku około 2,5 kilometra.

Ostatnio wzbogaciliśmy się o długo oczekiwane inwestycje dotyczące oświetlenia dwóch nowych, ale bardzo ważnych dla nas osiedli, czyli dzielnicy mieszkaniowej Zachód – ulic Kiepury, Osieckiej, Riedla, Niemena, Ordonówny, Nalepy, Przybory i części ulicy Banacha oraz Kaczmarskiego – tu oświetliliśmy ponad 4 kilometry dróg, a także udało się oddać już do użytku inwestycję oświetleniową na osiedlu Przy Lesie w Słupsku – to ulice Lawendowa, Klonowa, łącznik ulic Lawendowej i Klonowej oraz Makowa, Fiołkowa i Chabrowa – mówi wiceprezydent miasta Marek Goliński.

Łączny koszt obu inwestycji wyniósł ponad milion złotych. Budowę oświetlenia dofinansowano w wysokości 80 procent z „Programu zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2024”, czyli tak zwanej rekompensaty za tarczę antyrakietową.

Oświetlenie dzielnicy Zachód już działa, natomiast na osiedlu Przy Lesie – mówi wiceprezydent Słupska – czekamy na zamontowanie skrzynki elektrycznej przez firmę Energa, wówczas to oświetlenie zostanie uruchomione. Lampy na szczęście w tym miejscu już stoją.

Uliczne latarnie będą wykorzystywać nowoczesne komputerowe sterowanie. System pozwoli na zdalne sterowanie pojedynczymi światłami lub konkretną grupą lamp. Będzie można również na bieżąco obserwować funkcjonowanie oświetlenia. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.