K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Projektują wnętrza

0

Zespół Szkół Technicznych w Słupsku i deweloper DZP Invest Kiereccy podpisali porozumienie o współpracy. Dzięki temu uczniowie słupskiego Liceum Sztuk Plastycznych zyskają możliwość nauki projektowania wnętrz w lokalach zbudowanych przez dewelopera.

W związku z prężnym rozwojem słupskiego rynku deweloperskiego wzrasta zapotrzebowanie na wykształconych projektantów wnętrz. Z tego też powodu słupski Drzewniak i deweloper DZP Invest Kiereccy podpisali porozumienie o współpracy. Co na niej zyskali uczniowie poszukiwanego przez pracodawców kierunku?

Przede wszystkim państwo Kiereccy zaproponowali nam całą masę materiałów, które pozwolą na to, abyśmy pracowali na gotowej dokumentacji, a nie wymyślali jej na pniu – mówi Katarzyna Tomasiak, nauczycielka Liceum Sztuk Plastycznych w Słupsku. – Daje to efekt taki, że pracujemy na rzeczywistych potrzebach. Oprócz tego są spotkania z architektami, którzy mogą nam przygotować problemy, jakie istnieją w zakresie projektowania, bo ten rynek jest bardzo duży – to jedno, a drugie – te materiały mogą pokazać, jak dane realizacje już wyglądają. Państwo Kiereccy proponują, aby uczniowie mogli odwiedzać takie wnętrza i na bazie zrealizowanych już form działać. Tak więc będziemy zapraszani i na teren budowy, i tam, gdzie realizacje miały już swoje skutki w postaci finiszu.

Uczniowie przy wykorzystaniu zaawansowanych programów do projektowania tworzą własne koncepcje wnętrz. Rynek pracy potrzebuje młodych wizjonerów. Wykorzystanie programu SketchUp robi na uczniach wrażenie.

Pracujemy w programie SketchUp Pro, to naprawdę superprogram – mogę w nim robić to, co tylko chcę, projektować budynki, realizować się. To bardzo pomaga wejść w życie projektanta wnętrz – mówi Damian Szydło z 3 klasy Liceum Sztuk Plastycznych. – SketchUp jest programem płatnym, możemy innym projektować wnętrza, budynki i ludzie płacą za te projekty. Miałem już okazję zgłosić się do firmy – nie mogę powiedzieć jakiej – ale niestety mnie nie przyjęli, więc muszę wziąć jeszcze więcej doświadczenia, posiedzieć nad tym dłużej i może jakoś się uda. Czy chcę coś robić w Słupsku? Zamierzam wyjechać do Gdańska, tam jest ASP, może się dostanę. Słyszałem, że są też kierunki z tym związane. Na razie na zajęciach mamy podstawy, ale prywatnie próbuję już coś podziałać – np. mam już w programie zaczęty budynek hali – hali, która będzie zajmować się produkcją balustrad, z tym właśnie chciałem związać swoją przyszłość.

Jak oceniam zajęcia w Drzewniaku? Będę całkiem szczery – bardzo mi się w szkole podoba. Nauka nauką, wiadomo, jak każdemu wchodzi, ale jeżeli chodzi o poziom zawodowych lekcji, to jest naprawdę na wysokim poziomie, dużo można się dowiedzieć. Poza tym mamy sprzęt – jak państwo tu widzą – dostępny dla każdego. Nic, tylko się rozwijać.

Porozumienie o współpracy podpisano 25 listopada. Obejmie ona także finansowe wsparcie działań dotyczących Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Fotograficzno-Filmowo-Rzeźbiarskiego Ja. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.