K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Doposażyli gabinety

0

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku wydał prawie 36 tysięcy złotych na zakup nowego sprzętu do wyposażenia sal fizykoterapii i kinezyterapii w Dziennym Domu Pomocy Społecznej „Bezpieczna Przystań” przy ulicy Jaracza. Są jeszcze wolne miejsca, a podopieczni mogą skorzystać z zajęć bezpłatnie.

Dzienny Dom Pomocy Społecznej „Bezpieczna Przystań” przy ulicy Jaracza w Słupsku obchodził 3 września 40-lecie swojego istnienia. Wówczas Marcin Treder, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku obiecał pensjonariuszom niespodziankę. Jest nią doposażenie gabinetów kinezy i fizykoterapii. Urządzenia zakupiono niedawno i już mogą z nich bezpłatnie korzystać seniorzy z różnymi schorzeniami układu ruchu. Nowe wyposażenie gabinetów pozwala odciążyć seniorów z dolegliwości bólowych lub je złagodzić, tak aby komfort funkcjonowania był na jak najwyższym poziomie.

Wydatkowaliśmy kwotę 35 tysięcy złotych na wyposażenie tej sali, która służy wszystkim pensjonariuszom. A jesteśmy tu w tym miejscu po to, aby powiedzieć, że dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami. Tego typu świadczenia, usługi świadczone w systemie ochrony zdrowia wiążą się czasami z wielotygodniowymi kolejkami, z limitami bądź odpłatnością za usługi. Tutaj, w dziennym domu, z fizjoterapii beneficjenci mogą skorzystać z tych usług bezpłatnie, większych limitów nie ma. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie przyjąć jeszcze około 10 seniorów, emerytów, rencistów. Bardzo serdecznie zapraszamy – mówi Marcin Treder, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku.
Sala kinezyterapii została wyposażona w aparat do zabiegów laseroterapii biostymulacyjnej, urządzenie do terapii ultradźwiękowej, lampę Sollux do nagrzewania tkanek, aparat do drenażu limfatycznego, stolik pod aparaturę do laseroterapii i ultradźwięków Versa X. Jest także zestaw 64 kamieni do masażu i podgrzewacz, a także łóżko do masażu, rękawy rozgrzewająco-wibracyjne i rękawy chłodzące. W sali fizykoterapii pojawiły się też masażery stóp i maty do ćwiczeń.

Dom może pomieścić 80 osób i tak od lat się działo. Było nawet większe zapotrzebowanie. Jednakże tu podobnie jak w wypadku młodzieży, i także seniorów, ta izolacja zrobiła swoje. Po powrocie, po drugim lockdownie mogliśmy wygenerować 70 miejsc, na obecną chwilę do dziennego domu przychodzi 63 – Małgorzata Mogielnicka, kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Bezpieczna Przystań”. – Sytuacja zdrowotna nie pozwoliła wrócić części seniorom do dziennego domu. Dlatego z całego serca zapraszam do nas, stoimy otworem. Jaracza 9 to to miejsce, gdzie z całego Słupska seniorzy mogą dotrzeć. Prowadzimy zespół wokalno-muzyczny i to, co tak naprawdę dzieje się w każdym domu – mamy wypełniony dzień od godzin porannych aż do godziny 16. Zapraszam z całego serca, bo jak się jest samotnym, siedzi się we własnym mieszkaniu, to jest nudno, a u nas jest ciekawie.
Wyposażenie gabinetów fizykoterapii oraz kinezyterapii Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Bezpieczna Przystań” było możliwe dzięki projektowi „Usługi społeczne – innowacyjne i kompleksowe wsparcie na rzecz mieszkańców obszaru rewitalizowanego Miasta Słupska”. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.