K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Graty z chaty

0

W słupskim PSZOK-u od października tego roku działa punkt pn. „Graty z chaty”. Miejsce to pozwala używanym przedmiotom zyskać drugie życie. Słupszczanie z chęcią korzystają z punktu, w którym mogą pozostawić i odebrać różny asortyment sprzętów.

Punkt „Graty z chaty” cieszy się dużą popularnością wśród słupszczan i mieszkańców gminy Kobylnica. W namiocie znajdującym się w PSZOK-u przy ulicy Bałtyckiej w Słupsku możemy zostawić niepotrzebny nam sprzęt. Jednocześnie w wyznaczone dni jest możliwość zabrania pozostawionych przez innych interesujących nas przedmiotów.

Punkt „Graty z chaty” funkcjonuje od 20 października tego roku, zainteresowanie jest bardzo duże – mówi Karolina Turska, główny specjalista ds. ochrony środowiska PGK w Słupsku. – Wszyscy mieszkańcy Słupska oraz gminy Kobylnica, którzy wnoszą opłaty za gospodarowanie odpadów na rzecz gminy, mogą tutaj do nas bezpłatnie dostarczyć przedmioty, które im się już wysłużyły, a mogą posłużyć komuś innemu. Najczęściej trafiają tu rzeczy po małych dzieciach oraz książki, kanapy, talerze, szklanki, natomiast rzadko się zdarza, aby był to sprzęt RTV. Zachęcamy o odwiedzania naszej strony www.pgkslupsk.pl oraz facebooka, gdzie na bieżąco zamieszczamy zdjęcia przedmiotów, jakie są aktualnie dostępne w namiocie „Graty z chaty”.

Rzeczy można przywozić od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 18 i w sobotę od 7 do 15. Odbiór przedmiotów odbywa się natomiast w każdy wtorek od 10 do 18 oraz we wszystkie soboty od 7 do 15. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.