K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mieszkania w Jezierzycach

0

Dzisiaj w miejscowości Jezierzyce Osiedle oddano do użytku 36 mieszkań komunalnych. Był to drugi etap inwestycji, w ramach której gmina wybudowała 72 lokale mieszkalne. Przekazywanie mieszkań ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Dzisiaj zakończył się drugi etap budowy lokali mieszkalnych w Jezierzycach przy ulicy Kościelnej. 36 nowych i wykończonych mieszkań ma trafić do osób oczekujących pod koniec tego roku. Do każdego mieszkania przynależy pomieszczenie gospodarcze w piwnicy budynku. Budowane w wysokim standardzie lokale mają powierzchnię od 47 do 54 mkw.

Dzisiaj oficjalnie i uroczyście kończymy duży projekt, który obejmował budowę dwóch wielorodzinnych bloków – w każdym z nich jest 36 lokali mieszkalnych. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 17 milionów złotych, z czego 45 procent to dotacja, dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego – mówi Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk. – Pierwszy blok oddaliśmy rok temu, dzisiaj za chwilę będziemy przekazywać klucze naszym rodzinom, które są na liście oczekujących na mieszkania gminne. Przed świętami już się nie uda, ale zaraz po świętach, po Nowym Roku rodziny, które zostały zakwalifikowane przez komisję mieszkaniową, będą mogły się wprowadzać. Wszystkie mieszkania są według mnie wykończone na mieszkania komunalne czy socjalne w bardzo wysokim standardzie i tak naprawdę każdy może wziąć tylko swoje meble, swoje rzeczy i po prostu się wprowadzić, podpisać umowę z zakładem energetycznym na energię elektryczną. To nie jest stan deweloperski. To są wykończone łazienki z kafelkami, podłogi, cały osprzęt, tak więc klucze i się wprowadzać.

Obok budynku mieszkalnego wybudowano plac zabaw dla dzieci. Również na terenie działki przeprowadzone zostaną nasadzenia, tak aby osłonić znajdujący się obok cmentarz parafialny. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.