K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Świąteczna Paczka Rolniczaka

0

Już po raz 10. w Zespole Szkół Agrotechnicznych odbyła się charytatywna akcja „Świąteczna Paczka Rolniczaka”. Uczniowie, pracownicy i absolwenci szkoły przygotowywali paczki żywnościowe dla uczniów i ich rodzin, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.


W tym roku w ramach jubileuszowej, dziesiątej akcji „Świąteczna Paczka Rolniczaka” uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku przygotowali 31 świątecznych paczek. Znalazły się nich m.in. słodycze, kasza, płatki śniadaniowe, groszek, kukurydza, kawa i napoje. Charytatywną akcję już po raz kolejny zorganizowała pedagog szkoły
Beata Szybowska przy pomocy Moniki Żynis i uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Panda”.

Szkoła nasza od zawsze chętnie uczestniczyła i pomagała w organizowaniu różnych akcji charytatywnych – informuje Beata Szybowska, pedagog szkolny, Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. – Świąteczna Paczka Rolniczaka powstała dziesięć lat temu, kiedy pomyślałam o tym, że zamiast wyjeżdżać z pomocą poza szkołę, można by pomagać na miejscu. I tak cala społeczność szkolna od dziesięciu lat zbiera przed świętami Bożego Narodzenia produkty przemysłowe, spożywcze, które trafiają do uczniów naszej szkoły i ich rodzin. Rokrocznie takich paczek przygotowujemy 30-35 sztuk.

Młodzież bardzo chętnie bierze udział w tej akcji – zapewnia Monika Żynis ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Panda”. – Bardzo się cieszymy, że chcą pomagać. Jednocześnie robią też inne akcje. Robią też Pakę dla Bezdomniaka dla zwierząt, robią książeczki sensoryczne dla dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 8 w Słupsku, a dzisiaj robią właśnie Świąteczną Paczkę Rolniczaka, za co im bardzo, bardzo dziękujemy.
Dziś na szkolnym korytarzu odbyło się pakowanie podarunków, w którym brali udział Natalia, Oliwia, Natalia, Zuzia i Bartek. Uczniowie nie kryli, że pomaganie sprawia im radość. Uważają, że nie można być obojętnym na potrzeby innych ludzi. Młodzież dodała też, że pomaganie jest bardzo ważnym aspektem życia, który dodatkowo nabiera magicznego wymiaru w okresie świąt Bożego Narodzenia.

W wolontariacie jesteśmy dlatego, że chcemy pomagać – zapewnia Bartłomiej Glinka z klas 3 Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. – Pomagamy i cieszymy się z pomocy innym. Robimy teraz świąteczną paczkę, dlatego że są w szkole osoby, które potrzebują naszej pomocy. Cieszymy się, że możemy pomóc i że dzięki nam mogą też mieć uśmiech na twarzy.
Prezenty w ramach tradycyjnej „Świątecznej Paczki Rolniczaka” zakupiono dzięki zbiórkom wszystkich klas i uczniów, których w „Rolniczaku” jest około 850. Wartość 31 paczek wyniosła około 5 tysięcy złotych. Dary jeszcze przed świętami mają trafić do uczniowskich rodzin znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.
(opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.