K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zwiedzili Warszawę

0

Uczniowie słupskiego Drzewniaka wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd został dofinansowany z programu rządowego „Poznaj Polskę”. Uczniowie zwiedzili najważniejsze muzea i miejsca historyczne w stolicy.

W dniach 7, 8, 9 grudnia uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Warszawy w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”. Plan pobytu w stolicy pozwolił na odwiedzenie najważniejszych muzeów i miejsc historycznych. Jak wyglądał pobyt w Warszawie, opowiedziały uczestniczki wyjazdu.

Wyjechaliśmy o 1.30, w Warszawie byliśmy około 10, wszyscy byli zmęczeni podróżą, wszystkich bolały plecy – mówi Wiktoria Mętlewicz z klasy 3 Liceum Sztuk Plastycznych. – Pierwszym muzeum , jakie zwiedziliśmy, było Muzeum Neonów. To było bardzo ciekawe, pokazano nam pierwsze neony w Polsce, opisywano, jak się je robi. Poznaliśmy też sztuczkę, jak łatwo rozpoznać zepsuty neon i jak można go fajnie odnowić za naprawdę małe pieniądze. Potem Muzeum Azji i Pacyfiku. Mieliśmy przez godzinę spotkanie z panią, która opowiadała nam od początku, co się działo, pokazywała hieroglify, mówiła o różnych kulturach religijnych. A potem mieliśmy bardzo ciekawą wystawę o zabytkowych rzeźbach, obrazach, ogólnie była ona bardzo ładna. Ale myślę, że większość była zainteresowana wywiadem, który pani prowadziła.

Byliśmy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, widzieliśmy wystawę o prawach kobiet, o tym, co ostatnio dzieje się w Polsce. Ta wystawa na pewno była – nie wiem, jak to określić – uderzająca. To – Dla nas akurat ta wycieczka była bardzo wspomagająca, ponieważ jesteśmy na Plastyku i historia sztuki strasznie nam się przyda w rozwijaniu naszych umiejętności – dodaje Katarzyna Stępień, uczennica klasy 3, uczestniczka wycieczki.

Koszt wycieczki wyniósł około 20 tysięcy złotych. Duża część kwoty została dofinansowana ze środków programu ministra edukacji pn. „Poznaj Polskę”. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.