K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wystawa obrazów w ratuszu

0

Jeszcze przez niecałe dwa tygodnie na pierwszym piętrze słupskiego ratusza można oglądać wystawę najlepszych obrazów nadesłanych na VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Fotograficzno-Filmowo-Rzeźbiarski „Ja”. Ekspozycję przygotowało Liceum Sztuk Plastycznych działające przy Zespole Szkół Technicznych w Słupsku.

Wystawa jest podsumowaniem VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Fotograficzno-Filmowo-Rzeźbiarskiego „Ja”, zorganizowanego przez Liceum Sztuk Plastycznych działające przy Zespole Szkół Technicznych w Słupsku. Finał konkursu obył się pod koniec listopada w Herbaciarni w Spichlerzu. Wystawa prezentuje około trzydziestu prac. Ich autorzy starali się przekazać to, co nas otacza i kim jesteśmy. Dostrzec można w nich też to, co tworzy nasze „ja”. Jak zauważyli organizatorzy, obecna sytuacja na świecie wpłynęła na treść przygotowanych przez uczniów obrazów.

Ten okres ogólnie jest bardzo ciężki dla nich, bo jest pandemia, nauka zdalna. Można zauważyć wspólny mianownik: te prace są bardzo mroczne, opowiadające o swoich emocjach – mówi Kinga Zaborowska, nauczycielka Liceum Sztuk Plastycznych przy ZST w Słupsku. – Jak przyjrzymy się tym pracom, to zobaczymy, że te emocje są bardzo ciężkie, wręcz niepokojące. Ale i pięknie opowiadają o samej tematyce „Ja”. Opowiadają o sobie, o tym, co co ich otacza, kim chcieliby być albo kim są w danym momencie.
Jakość zaprezentowanych prac świadczy o talencie i kreatywności młodych ludzi, którzy wzięli udział w konkursie. Każdy z obrazów kryje emocje, które nie pozwalają na obojętność widza.

Przy niektórych naprawdę zaczynamy poważnie myśleć nad każdą chwilą, którą spędzamy, jak celebrujemy swój czas, bo ci uczniowie ten komunikat w pewien sposób do nas wysyłają. Spoglądając na te prace możemy skupić się na tym, co dotyczy też nas samych – mówi Katarzyna Tomasiak, nauczycielka Liceum Sztuk Plastycznych przy ZST w Słupsku. – Jest to więc także pretekst, aby poobcować poprzez sztukę z sobą i zastanowić się nad swoich „ja”.
Wystawa najlepszych obrazów nadesłanych na VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Fotograficzno-Filmowo-Rzeźbiarski „Ja” znajduje się na pierwszym piętrze słupskiego ratusza i można ją oglądać jeszcze przez około dwa tygodnie. Następnie organizatorzy chcą wyeksponować prace m.in. w Parku Wodnym w Redzikowie. Planuje się także przeprowadzenie aukcji tych obrazów, z której dochód miałby wspomóc organizację kolejnej edycji konkursu. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.