K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mali futboliści

0

W hali sportowej Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego im. Tadeusza Gwiżdża w Słupsku odbył się turniej piłkarski „Energa Cup” dla rocznika 2014 i młodszych.

Turniej organizowany był z myślą o młodych adeptach, uczących się sztuki piłkarskiej w szkółkach piłkarskich. Uczestniczyło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Po losowaniu do grupy „A” trafiły drużyny Myśliwiec Tuchomie, Gwardia Koszalin, Futbolaki i Akademia Piłkarska Energa Gryf Słupsk Czerwoni. W grupie „B” znalazły się MKS Lew Lębork, KS Grasz Dwumiasto, Amator Kiełpino oraz druga drużyna AP Energa Gryf Słupsk Niebiescy. W grupach grano systemem każdy z każdym po 10 minut. Choć nie liczyła się liczba strzelonych bramek, spotkaniom towarzyszyły wielkie emocje, a każdy gol wywoływał okrzyki radości.

Tomek i Czarek zMKS-u Lew Lębork pochwalili się zdobytymi bramkami i laurami zdobywanymi przez ich drużynę w innych turniejach.

Zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach, w późniejszej fazie turnieju rywalizowały ze sobą w Lidze Mistrzów, natomiast zespoły z drugich miejsc w Lidze Europy.

Filip, Julek i Paweł z AP Energa Gryf Słupsk byli zadowoleni z udziału w turnieju. Julkowi udało się obronić wiele groźnych strzałów, a Filip i Paweł mieli mało szczęścia przy swoich strzałach na bramkę rywali.

W całym turnieju rozegrano 24 mecze, w których strzelono ponad 70 bramek. Najlepszym bramkarzem okazał się właśnie Julian Szocik z drużyny AP Energa Gryf Słupsk. Nagrody i puchary dla drużyn ufundowała firma Energa. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.