K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wigilia w Alternatywie

0

Dziś, w piątek 17 grudnia, w siedzibie Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej odbyła się uroczysta Wigilia zorganizowana przez Stowarzyszenie Seniorów Ziemi Słupskiej „Alternatywa”. Podczas spotkania nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd i świątecznych życzeń.

Dzisiejsza Wigilia Seniorów Ziemi Słupskiej „Alternatywa” rozpoczęła się o godzinie 11 w Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej w Słupsku i miała nietypowy charakter. Świąteczne spotkanie połączono z podsumowaniem realizacji zadania publicznego pn. „Aktywizacja seniorów formą przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy w rodzinie – Pierwsze Słupskie dni walki z uzależnieniami i przemocą”, finansowanego ze środków miasta. Na początku kilkudziesięciu seniorów oraz przybyłych na to spotkanie specjalnych gości z Urzędu Miejskiego w Słupsku przywitał Stanisław Brzozowski, przewodniczący Słupskiej Rady Seniorów, założyciel stowarzyszenia „Alternatywa”. Następnie przedstawiono grupy robocze i instruktorów działających w stowarzyszeniu, a seniorzy zaprezentowali swoje umiejętności, doskonalone na warsztatach wokalnych. Zaśpiewali świąteczny utwór Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”, pastorałkę „W grudniowe noce” oraz kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Zanim wszyscy zasiedli przy wigilijnym stole, wystąpiła senioralna grupa taneczna, a następnie odbyła się prezentacja wyrobów rękodzielniczych, wśród których były stroiki, ozdoby świąteczne i mydełka. Seniorzy, którzy w ostatnim czasie byli najbardziej zaangażowani w działalność stowarzyszenia mogli wylosować ze specjalnego koszyczka świąteczne podarki. Przybyli na Wigilię goście mogli też obejrzeć prace grupy uczestniczącej w zajęciach warsztatu fotograficznego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.