K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mistrzowska AML

0

W auli Słupskiego Inkubatora Technologicznego przy ulicy Portowej odbyło się podsumowanie sportowych osiągnięć zawodników i trenerów AML Słupsk w roku 2021-2021.

Działania AML-u, które trwają już sześć lat, bazują na szkoleniu dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce, jednej z najpiękniejszych dyscyplin sportowych określonej mianem „królowej sportu”. Tegoroczne zakończenie sezonu lekkoatletycznego 2020-2021 było doskonałą okazją do podsumowania osiągnięć sportowców i trenerów. W uroczystej gali udział wzięli poseł Piotr Müller, radna Anna Mrowińska, sportowcy, trenerzy, sponsorzy oraz rodzice. Ponad 50 osób zostało nagrodzonych. Byli to medaliści mistrzostw Polski, drużynowi medaliści mistrzostw Polski U-16, medaliści Czwartków LA oraz trenerzy i sponsorzy. Wszyscy medaliści MP otrzymali listy gratulacyjne oraz nagrody od posła Piotra Müllera. W tym roku AML Słupsk pokazał swoją dominację w lekkiej atletyce – zajął pierwsze miejsce wśród ponad 100 klubów całej Polski. Osiągnięcia zawodników to efekt pracy takich trenerów jak Tomasz Czubak, Mirosław Witek, Bernadeta Kopeć czy Marcin Targański oraz wielu innych, którzy wkładają dużo wysiłku i zaangażowania w przygotowanie sportowych gwiazd.

Tegoroczne osiągnięcia sportowe to największy sukces, stwierdziła trener i prezes klubu Bernadeta Kopeć.

Projekt „Od małego lekkoatlety do mistrza” rewelacyjnie się kontynuuje – mówi Bernadeta Kopeć. – Dzieci z pierwszego naboru to w tym roku mistrzowie Polski i reprezentanci kadry narodowej. Zamierzenia były takie, że szkolimy od podstaw i udaje nam się. Mamy medalistów mistrzostw Polski, ale my prowadzimy nabór cały czas. Mamy medalistów Czwartków LA i mamy już grupy młodsze – U-12 i U-10 – które sięgają szczytów swoich możliwości, czyli mistrzostw województwa. Zaznaczyliśmy się dość mocno na mapie Polski i nie ukrywam, że bardzo mi miło podczas wyjazdów na obozy kadry narodowej słyszeć, jak trenerzy z różnych części Polski wymieniają nazwiska naszych zawodników z wynikami, z sukcesami. To naprawdę jest budujące. A my się dopiero rozkręcamy.

Największą dumą AML-u jest jego liczna grupa zawodników, reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych. Pozostaje tylko gratulować sportowcom i trenerom AML-u, życząc wytrwałości w podejmowaniu sportowych wyzwań w 2022 roku oraz kolejnych sukcesów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.