K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przebudowali nawierzchnię

0

Zakończyła się główna część prac nad przebudową ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Dotychczasowa nawierzchnia z kostki brukowej zastąpiona została warstwą bitumiczną. Na ulicy wciąż trwają jeszcze prace przy modernizacji czterech komunalnych kamienic.

Uciążliwa dla mieszkańców i kierowców nawierzchnia ulicy Marii Skłodowskiej-Curie została zastąpiona warstwą bitumiczną. Dotychczas droga wykonana była z tak zwanych kocich łbów i przejeżdżające po nich samochody potęgowały dyskomfort mieszkańców pobliskich budynków. W ramach inwestycji przewidziano również budowę chodnika po wschodniej stronie jezdni oraz przebudowę oświetlenia ulicznego.

Uzbroiliśmy tę drogę w przebudowę kanalizacji deszczowej, polegającej na wykonaniu nowego kolektora w jezdni oraz przebudowaliśmy oświetlenie drogowe – informuje Marek Goliński, wiceprezydent Słupska. – Jest ono nowoczesne, energooszczędne, ledowe. W celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w miejscach przekraczania jezdni zostały zaprojektowane wyniesione oraz odpowiednio oświetlone przejścia dla pieszych. Koszt tych prac wyniósł niespełna milion złotych brutto. Użytkownikom ruchu drogowego oraz pieszym i mieszkańcom tej ulicy życzymy bezpieczeństwa i wreszcie spokoju, bo mieszkanie przy kocich łbach nie należy do najmilszych. Wszyscy o tym doskonale wiemy.

Na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie rozpoczęła się również modernizacja czterech komunalnych kamienic od numeru 10 do 13. W ramach remontu wykonane zostaną między innymi ocieplenie elewacji budynków, remont i ocieplenie dachów, poprawa stolarki okiennej i drzwiowej, a także przemurowanie kominów. Prace nad kamienicami zakończyć się mają w III kwartale przyszłego roku. Wartość prac modernizacyjnych budynków to ponad milion złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.