K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przekaz z nadzieją

0

W piątek, 17 grudnia, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na ulicy Nowobramskiej w Słupsku odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom miasta przez harcerzy z Hufca ZHP Ziemi Słupskiej. W tym roku ogień rozprowadzono pod hasłem „Światło Nadziei”.

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek o godzinie 16 na scenie przy ulicach Nowobramskiej i Filmowej. Na początku odbył się koncert chórów Kantele i Fantazja. Zaśpiewały one kolędy, które licznie zgromadzonych mieszkańców miasta wprowadziły w świąteczną atmosferę. Następnie harcerze wraz z instruktorami z Hufca ZHP Ziemi Słupskiej wnieśli latarnię z Betlejemskim Światłem Pokoju. Odpalono harcerskie pochodnie, od których każdy mógł zaczerpnąć ogień, który w tym roku na wigilijne stoły przekazywany był pod hasłem „Światło Nadziei”.
– Sztafet w Słupsku rozpoczęla się już od godzin porannych – informuje pwd. Ewa Szarek, przewodnicząca kręgu instruktorskiego „Drugie Dno”, ZHP Słupsk. – Dotarliśmy do wszystkich instytucji, które odpowiedziały na nasze zaproszenie. Było ich w sumie 56. Te instytucje bardzo chętnie od lat towarzyszą nam w tej akcji. Przekazywanie światła pokoju przez harcerzy dzieje się w Polsce już od trzydziestu lat. W piątek było to dość duże przedsięwzięcie pod patronatem prezydenta miasta. Po przekazaniu światła pokoju odpaliliśmy serce, które miało nieść nadzieję w tych ciężkich czasach pandemicznych. Nasze jednostki harcerskie poza Słupskiem, w swoich lokalnych środowiskach docierały z przekazywaniem Betlejemskiego Światła Pokoju do wójtów gmin, ale też do każdego mieszkańca, który chciał przyjąć światło na stół świąteczny.
Pierwszą część wydarzenia zakończyło odpalanie ziemnych ogni oraz występ usteckiego zespołu Muszelki, który wykonał utwór „Światło z Betlejem” oraz pastorałkę „W grudniowe noce”. Następnie na Starym Rynku odbył się efektowny pokaz tańca z żywym ogniem. Był on okraszony specjalnymi pirotechnicznymi efektami. Wykonawcy wykorzystywali płonące rekwizyty ogniowe i elementy ledowe, które występowi dodały widowiskowego charakteru. Po pokazie widzowie zostali zaproszeni na harcerską grochówkę oraz wieczorną mszę harcerską w Sanktuarium św Józefa.
Przypomnijmy też, że Jarmark Bożonarodzeniowy na ulicy Nowobramskiej zakończy się jutro, 21 grudnia, w godzinach wieczornych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.