K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gala wolontariatu

0

W sobotę, 18 grudnia, w Młodzieżowym Centrum Kultury odbyła się Gala Wolontariatu zorganizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku. Podczas uroczystości podziękowano i uhonorowano wyróżniających się wolontariuszy i koordynatorów za ich zaangażowanie w pracy na rzecz innych.

Sobotnia gala w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku rozpoczęła się od występu zespołu „Strach przed latem”. Następnie prowadzące Ewa Kosiedowska i Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska przywitały wolontariuszy i gości zaproszonych na uroczystość. Przypomniały, że wolontariusze to ci, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas na niesienie pomocy potrzebującym ludziom, zwierzętom, instytucjom, a ta gala jest wyrazem szacunku i uznania dla ich pracy.

Gala wolontariatu organizowana była dzisiaj po raz dwudziesty, a może i trochę dłużej – przypomina Ewa Kosiedowska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku. – Od wielu lat grudzień jest miesiącem, w którym najpierw jest Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, a potem są gale. Podczas uroczystej gali dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ich serce, za to, że pracują na rzecz osób potrzebujących, na rzecz zwierząt, na rzecz organizacji. Wolontariusze działają na obszarach kultury, sportu i tak naprawdę bez wolontariuszy byłoby bardzo źle i smutno. Dzisiejsza gala okazała, jaki jest duży potencjał w Słupsku młodych ludzi, ale nie tylko, którzy bardzo chętnie angażują się w działania wolontariackie. Mimo trudnego okresu pandemicznego wolontariusze w rygorze sanitarnym świadczą pomoc tym, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują.
Pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami nagrodzono wiele słupskich fundacji, stowarzyszeń i instytucji, które mają niepośledni wkład w niesienie pomocy potrzebującym. W sposób szczególny została uhonorowana wolontariuszka Oliwia Mutka, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

W tym roku wolontariat w województwie pomorskim, a szczególnie w Słupsku był bardzo mocno obecny – podkreśla Ewa Kosiedowska. – Chciałabym bardzo podziękować Oliwii Mutce za jej aktywność i za to, że swoją dobrocią dzieli się z wszystkimi. Oliwia została laureatką Wolontariusza Roku w województwie pomorskim. Za to jej dziękujemy. Jest wszechstronna utalentowana i ma serce na dłoni.
Osoby chcące pomagać innym mogą zgłosić się bezpośrednio do Biura Pośrednictwa dla Wolontariuszy w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku. Znajduje się ono przy alei Sienkiewicza 7. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Centrum. (wolontariat.org.pl/slupsk).
(opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.