K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rozdali choinki

0

W miniony weekend w słupskim PSZOK-u odbyła się akcja „Choinka lub zgniatarka za odpady”. W ramach tej akcji pracownicy wymieniali 2 kilogramy elektrośmieci lub papier o wadze 5 kilogramów na choinkę lub zgniatarkę odpadów.

Wzorem ubiegłych lat w miniony weekend w słupskim PSZOK-u przy ulicy Bałtyckiej odbyła się akcja „Choinka lub zgniatarka za odpady”. W tym roku organizatorzy poprosili mieszkańców o przywożenie makulatury lub odpadów elektronicznych. W zamian słupszczanie otrzymywali drzewko choinkowe lub zgniatarkę odpadów.

18 grudnia, w sobotę, odbyła się akcja „Choinka” i zebraliśmy około 6 ton elektroodpadów oraz około 5 ton makulatury – informuje Kordian Bruździński z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Słupsku. – W związku z tym rozdaliśmy ponad 1.100 choinek i około 200-250 zgniatarek. Od rana, zanim rozpoczęła się akcja, ustawiła się już kolejka. Około godziny 8.20 rozpoczęliśmy akcję, która miała być prowadzona od godziny 9, ponieważ kolejka sięgała już poza teren zakładu. O godzinie 11 już się trochę rozluźniło i przyjeżdżały tylko pojedyncze auta.

Aby odebrać podarunek, należało przekazać minimum 2 kilogramy elektrośmieci lub 5 kilogramów makulatury. Drzewka oraz zgniatarki były rozdawane wyłącznie mieszkańcom Słupska. Jak informują organizatorzy, akcja zakończyła się sukcesem i planowana jest już na przyszły rok. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.