K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słupsk szczepi dzieci

0

W Słupsku w wyznaczonych do tego punktach ruszyły szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Procent osób w pełni zaszczepionych w mieście wynosi prawie 60 procent. Dodatkowo, wychodząc z punktu szczepień, można otrzymać pamiątkowy kubek, którego grafikę wykonał podopieczny fundacji Przystań.

W słupskich punktach ruszyły szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat. W ciągu kilku dni na szczepienia zapisanych zostało wielu chętnych. Ponieważ przy szczepieniu dziecka musi być obecny lekarz, w Słupsku wyznaczono trzy takie punkty: w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, w punkcie szczepień Laboratorium Diagnostyka i w Samodzielnym Publicznym Miejskim Zakładzie Opieki Zdrowotnej.

Według przepisów każdy punkt szczepień powinien również szczepić dzieci, nie tylko dorosłych. W SPMZOZ-ie jest to punkt przy ulicy Wojska Polskiego 49. Pracę zorganizowaliśmy w ten sposób, że w każdy wtorek od 4 stycznia to będzie dzień szczepień najmłodszych dzieci. Do szczepienia kwalifikuje lekarz – tutaj nie ma wyjątków – przy czym szczepienie odbywa się w obecności rodzica. Na tę chwilę mamy zapisanych około setki dzieci na 4 i 11 stycznia – informuje Violetta Karwalska, dyrektorka Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

Szczepienia wykonywane są preparatem Comirnaty w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej. Przeprowadzane będą w dwóch dawkach w odstępie co najmniej 21 dni. Rejestracja dla dzieci odbywa się w takiej samej formie jak dla dorosłych. Dodatkowo, wychodząc z punktu szczepień, można otrzymać pamiątkowy kubek, którego grafikę wykonał podopieczny fundacji Przystań. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.