K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Turniej o Srebrne Rękawice

0

W hali sportowej Słupskiego Klubu Bokserskiego Energa Czarni przy ulicy Ogrodowej odbył się jubileuszowy XX Turniej Srebrne Rękawice.

Tegoroczna impreza sportowa miała znacznie skromniejszą obsadę niż w latach ubiegłych. Nie wszystkie awizowane z Polski kluby przyjechały do Słupska. Głównym powodem były kwarantanny w klubach i przygotowania do Pucharu Polski. W ringu oglądaliśmy rywalizację tylko pięściarzy z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. Przed walkami o główne trofea, Srebrne Rękawice, odbyło się kilka pojedynków sparingowych. W sumie kibice spragnieni dobrego boksu zobaczyli siedem walk turniejowych – w tym jeden pojedynek stoczyły dziewczęta w kategorii młodziczek. Zmierzyły się w nim tegoroczne medalistki mistrzostw Polski – wicemistrzyni młodziczek Julia Bystrek (SKB Energa Czarni) przegrała 0:3 z Wanesą Gruchałą (Boxing Team Chojnice). W pozostałych walkach o Srebrne Rękawice w kategorii junior 67 kg Hubert Domaros (Orkan Lębork) uległ 0:3 Alanowi Trukawce (Fight Boxing Koszalin). W jedynej walce seniorskiej w wadze 75 kg słupszczanin Walery Hryshchenko przegrał z pięściarzem Sako Gdynia Markiem Piejkiem. W kategorii kadet 54 kg zmierzyli się dwaj słupszczanie, Marcel Labuda i Michał Krakowiak. Po bratobójczej walce 3:0 wygrał Labuda. Kolejną walkę kadetów w wadze 63 kg stoczyli Jakub Pleszewicz (Ring Kociewie Starogard Gdański) i Patryk Duda (Fighter Koszalin). Zdaniem sędziów jednogłośnie zwyciężył Pleszewicz. W wadze 70 kg odbyły się dwie walki. Ryszard Giłej (SKB Energa Czarni) przegrał 0:3 z zawodnikiem Boxing Team Chojnice Szymonem Szczukowskim. W ostatniej walce turnieju Aleksander Jełowiecki (Fight Klub Koszalin) pokonał Dawida Szczubiała (Boxing Team Chojnice). Uczestnikom walk nie brakowało ambicji, walczyli z ogromną zaciętością. Pozytywnie poziom walk ocenił wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego Sławomir Kozłowski.

Tutaj było dużo walk przedturniejowych, pokazowych – mówi Sławomir Kozłowski. – Bardzo milo patrzyć na tych zawodników, na potencjał naszego przyszłego boksu polskiego. Naszym priorytetowym projektem związkowym jest utworzenie lig. Takich od kadetów, przez juniorów do seniorów. Wcześniej były próby odtworzenia seniorskiej ligi, a my ruszymy z taką seniorską ligą dopiero wtedy, gdy będziemy mieli zabezpieczenie na trzy lata.

Pamiątkowe statuetki pięściarzom wręczali Kazimierz Adach, brązowy medalista olimpijski z Moskwy i Marek Pałucki, prezes SKB Energa Czarni oraz radna Anna Mrowińska i trener Jerzy Walczuk. Walki punktowali i w ringu prowadzili Kamila Zawół, Zdzisław Jędrych, Bartosz Bober, Patryk Kwiatkowski i Krzysztof Warczyński. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.