K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wnioski o nagrody

0

16 grudnia rozpoczęło się przyjmowanie wniosków kandydatów do nagród prezydenta miasta Słupska za sportowe osiągnięcia i dokonania w 2021 roku. Do 15 stycznia słupscy przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych mogą składać wnioski w ratuszu.

Do 15 stycznia potrwa nabór zgłoszeń kandydatów do nagród prezydenta miasta Słupska za sportowe osiągnięcia. Granty trafią do sportowców najbardziej zasłużonych w 2021 roku.

Mamy w budżecie 40 tysięcy złotych przeznaczonych na to, żeby te nagrody podzielić. W zeszłym roku takich nagród było 57, a wpłynęło 68 wniosków. Wśród tych 57 nagrodzonych znalazło się 11 trenerów, natomiast pozostali to sportowcy w różnych dyscyplinach i w różnych kategoriach, bo były sporty olimpijskie, sporty nieolimpijskie – które też są w Słupsku bardzo silne, dyscypliny, w których uczestniczyli sportowcy niepełnosprawni. Staramy się więc przyznawać te nagrody pełnemu spektrum sportowców, dostrzegając wszystkie dyscypliny, które są w naszym mieście – mówi Rafał Szymański, pełnomocnik prezydenta Słupska ds. sportu.

Wnioski można składać w urzędzie miasta w pokoju numer 13. Kwota, jaką mogą otrzymać sportowcy, wyniesie od 200 do ponad 2.300 złotych na osobę. Osiągnięcia sportowe muszą być potwierdzone przez właściwy związek sportowy lub organizację zajmującą się daną dyscypliną sportu. Koniec roku 2021 jest również okazją do podsumowania osiągnięć sportowych.

Na pewno na plan pierwszy wysuwają się koszykarze, którzy najpierw awansowali do ekstraklasy, do Energa Basket Ligi, a teraz w Energa Basket Lidze mają sukcesy i są w pierwszej trójce, bo wszystkie trzy zespoły mają po tyle samo zwycięstw i porażek. To też jest sukcesem miasta i Grupy Sierleccy Czarni Słupsk – mówi Rafał Szymański. – Jeżeli jesteśmy przy sportach zespołowych, to trzeba też wspomnieć o siatkarkach Czarnych, które brały udział w barażach, od II ligi niestety nieskutecznie. Piłkarki Ręczne Słupi od dwóch lat występują w II lidze. Piłkarze Gryfa na 9. miejscu skończyli sezon 2020/2021. I to w sportach zespołowych moglibyśmy powiedzieć, że wszystko, ale też zespołowo lekkoatleci w sportach indywidualnych AML osiągnęli olbrzymi sukces – Drużynowe Mistrzostwa Polski U-16, co też jest przyczynkiem do tego, żeby promować miasto, a jednocześnie chwalić się, ze w Słupsku tak silnie postawiono na rozwój sportu.

Dodatkowo do prezydenta Słupska wpłynęły wnioski o lepsze dofinansowanie sportu. Ten temat zostanie poruszony na najbliższej sesji budżetowej.

W tej chwili mamy zaplanowane w naszym budżecie dodatkowo 400 tysięcy złotych na kluby, które szkolą dzieci i młodzież, na lekkoatletów, pływaków, piłkę nożną, na tę ogólną pulę konkursową. I mam nadzieję, że ten wniosek już w postaci uchwały znajdzie poparcie u wszystkich radnych. Nas te sukcesy bardzo cieszą, wiem, ze pan pełnomocnik również jest bardzo szczęśliwy, bo też o każdą złotówkę tu walczy – mówi wiceprezydent miasta Marta Makuch.

Do tej pory pula środków wydatkowanych na sport w Słupsku wynosiła 850 tysięcy złotych rocznie. Jeżeli większy budżet zostanie zaakceptowany, podział funduszy przeprowadzony zostanie w drodze konkursów. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.