K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Życzenia od SP 10

0

W miniony piątek, 17 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 10 w Słupsku odbyła się świąteczna uroczystość podczas, której utalentowane wokalnie uczennice zaprezentowały kilka bożonarodzeniowych utworów. Tego dnia dyrekcja i uczniowie szkoły złożyli też życzenia nauczycielom, rodzicom i wszystkim mieszkańcom Słupska.

Piątkowa, bożonarodzeniowa uroczystość w Szkole Podstawowej nr 10 w Słupsku rozpoczęła się około godziny 10 w przystrojonym odświętnie holu. W wydarzeniu wzięło udział kilka uzdolnionych muzycznie uczennic. Te z najmłodszych klas zaprezentowały utwory opowiadające o narodzeniu Jezusa, a także o choince, prezentach i magicznej atmosferze świąt. Następnie z piosenką „Pasterze mili” wystąpiła Zuzia z klasy VIII oraz szkolny zespół „Ostinato” przy gitarowym akompaniamencie Grzegorza Uszkiewicza, który przygotował występ.

Po występach młodych wokalistek zostały odczytane specjalnie na tę okazję przygotowane życzenia od uczniów, samorządu uczniowskiego i dyrekcji szkoły dla nauczycieli, uczniów, rodziców i wszystkich mieszkańców Słupska.
Osobne życzenia przekazał też dyrektor Bogdan Leszczuk, który zaapelował o to, aby w tym świątecznym czasie wszyscy zadbali o swoje zdrowie.

Czas Bożego narodzenia to czas spokoju, zadumy – mówi Bogdan Leszczuk, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku. – Najlepiej, gdyby nie był on zakłócany wszelkimi innymi sytuacjami, ale teraz to czas bezpieczeństwa, zdrowia i przede wszystkim dbania o nasze zdrowie. Stąd mój apel, abyśmy w ten czas świąteczny dbali o siebie, o swoje zdrowie. Jeśli o to zadbamy, to na pewno te święta będą świętami spokojnymi, szczęśliwymi, wymarzonymi i to, co sobie powiemy w wieczór wigilijny na pewno się spełni. Z takimi życzeniami chcę zostawić naszych uczniów, ich rodziców, opiekunów, nauczycieli szkoły, pracowników niepedagogicznych i wszystkich, którzy sprzyjają naszej szkole.
Po uroczystości był też czas dla uczniów na radość przy szkolnych choinkach i prezentach.
Piątkowe, świąteczne występy w szkole były ostatnim wydarzeniem, przed przejściem uczniów i nauczycieli na naukę zdalną, co nastąpiło w miniony poniedziałek, 20 grudnia. Wedle zapowiedzi uczniowie mają powrócić do szkolnych ławek w poniedziałek, 10 stycznia 2022 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.